=======================

=======================
دو معمايی كه مايكروسافت نمیتواند حل كند!
 
۱- هند کشف کرد که هیچ کس نمیتواند پوشه ای به نام CON را درهیچ
 
 قسمتی از کامپیوتر ایجاد کند. این چیزی خیلی عجیب... و باور
 
نکردنی است.
 
 
در مایکروسافت، کل تیم نمی توانند پاسخ چنین اتفاقی را بدهند!
 
 
همین حالا امتحان کنید، فولدری به نام CONرا نمیتوانید ذخیره کنید.
 
.2موضوعی جالب و باور نکردنی که توسط برزیلی ها کشف شد.
 
مایکروسافت ورد را باز کرده و عبارت زیر را تایپ کرده و دکمه
 
اینتر را بزنید و سپس مشاهده کنید.
 
=rand (200,99)

 

 ordered_list.top_friends

http://www.youtube.com/watch?v=Jq8XC12maTk

+ نوشته شده در  Tue 20 Dec 2011ساعت 13:42  توسط دریا دل | 

 

 

يك افزونه امنيتي براي كاربران فايرفاكس

von دانستنی های کامپیوتر, Mittwoch, 12. Januar 2011 um 16:06

اگر از علاقه‌مندان به داشتن امنيت بيشتر در هنگام مرور اينترنت هستيد، حتماً به تفاوت "اچ تی تی پی اس" با "اچ تی تی پی" توجه كرده‌ايد. به زبان ساده مي‌توان مسئله را اينطور شرح داد كه هنگامي كه شما در حال مرور يك سايت معمولي غير ايمن (كه جلوي آدرس آن "اچ تی تی پی" قرار دارد) هستيد، اطلاعات مبادله‌شده بين شما و سايت مربوطه به صورت رمزگذاري‌شده منتقل نمي‌شود و اشخاص ثالث خاصي مي‌توانند به آن اطلاعات دسترسي پيدا كنند اما هنگامي كه جلوي آدرس سايت مربوطه "اچ تی تی پی اس" مي‌بينيد، به معناي آن است كه اين اطلاعات رمزگذاري مي‌شوند و شخص ثالثي كه در بين راه به اين اطلاعات نگاه مي‌كند از آن سر در نخواهد آورد!

 

امروز افزونه‌ي جديدي در فايرفاكس به نام

HTTPS Everywhere

را معرفي مي‌كنيم كه بطور خودكار، آدرس‌هاي غير ايمن "اچ تی تی پی" شما را به "اچ تی تی پی اس" تبديل مي‌كند.

 

 

افزونه Https Everywhere

 

اين افزونه بطور پيش‌فرض، اين كار را روي سايت‌هاي خاصي كه در آن تعبيه شده است انجام مي‌دهد اما خود شما هم مي‌توانيد مجموعه سايت‌هاي دلخواه خود را به آن بيافزاييد. البته به اين نكته توجه داشته باشيد كه سايت مربوطه بايد توانايي ارائه‌ي "اچ تی تی پی اس" را داشته باشد و گرنه تغيير ظاهري "اچ تی تی پی" به "اچ تی تی پی اس" دردي را دوا نمي‌كند.

 

براي نصب اين افزونه به لینک زیر مراجعه كنيد يا اگر بخواهيد مي‌توانيد آن را بطور مستقيم از لینک دوم نصب نماييد.

 

https://www.eff.org/deeplinks/2010/06/encrypt-web-https-everywhere-firefox-extension

 

https://www.eff.org/files/https-everywhere-latest.xpi

 

بعد از اينكه افزونه را نصب كرديد، تنظيمات آن از منوي زير در فايرفاكس مشاهده نماييد:

 

Tools >  Addons > Https Everywhere

 

 

 

 

سايت‌هايي كه مي‌خواهيد "اچ تی تی پی" آنها به "اچ تی تی پی اس" تبديل شود را علامت بزنيد. تمامي سايت‌هاي پيش‌فرض در حالت انتخاب‌شده قرار دارند. اگر بخواهيد سايت‌هاي ديگري را هم به اين مجموعه اضافه كنيد، مي‌توانيد فايل "ایکس ام ال" ساده‌اي بسازيد (قوانين مربوطه - لینک زیر).

 

https://www.eff.org/https-everywhere/rulesets

 

 

مثلاً فايل "ایکس ام ال"  مربوط به سايت فرضي

xyz.xml

بايد حاوي متن زير باشد:

 

 

http://xyz.com/” to=”https://xyz.com/”/>

 

http://www.xyz.com/” to=”https://www.xyz.com/”/>

 

 

شما كافي است اين فايل "ایکس ام ال"  را دانلود كرده و در فولدر زير قرار دهيد:

 

C:\Documents and Settings\your_user_name\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\your_firefox_profile\HTTPSEverywhere\UserRules

 

در صورتي كه مي‌خواهيد سايت دلخواه خود را اضافه كنيد، كافي است در فايل "ایکس ام ال"  فوق به جاي سايت

xyz.com

سايت دلخواه خود را قرار دهيد و فايل "ایکس ام ال"  ي كه ساخته‌ايد را در هر همان فولدر بالا بگذاريد. توجه كنيد كه به ازاي هر سايت، بايد يك فايل "ایکس ام ال"  به صورت فوق اضافه شود.

 

 

چطور بفهميم "اچ تی تی پی اس" فعال است؟

 

هنگامي كه در حال مشاهده يك صفحه "اچ تی تی پی اس" هستيد، سه نكته زير را در صفحه فايرفاكس خود بررسي كنيد (طبق شكل زير) تا از امنيت اتصال خود مطمئن شويد:

 

 

 

 

 1. نوار آدرس رنگي باشد
 2. اگر موس را روي قسمت رنگي آدرس بار نگه داريد، عبارت "وری فای بای" ظاهر شود
 3. قفل سالم (و نه شكسته يا داراي علامت تعجب) باشد

اگر اين شرايط برقرار نيست، بدان معناست كه اتصال "اچ تی تی پی اس" شما كاملاً ايمن نيست و برخي از اطلاعات به صورت غيرايمن و معمولي ارسال مي‌شوند؛ بنابراين مواظب باشيد!

 

 

 

 

  ؟؟؟؟؟؟   

eventvwr.mscادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
+ نوشته شده در  Thu 13 Jan 2011ساعت 20:25  توسط دریا دل | 

 

 

 

 

به دنبال لپ تاپ مناسب برای نیازهای خود هستید؟

 

در انتخاب نوع و مشخصات لپ تاپ ها تردید دارید؟

 

نگران امنیت لپ تاپ خود هستید؟

 

و ...

 

 

با مطالعه ی این راهنما، انتخاب بهترین روش برای خرید یا استفاده از لپ تاپ برای شما دوستان عزیز آسان خواهد بود. شما در این مقاله و ادامه این مقالات که در روزهای آتی دریافت خواهید کرد تمامی اطلاعات لازم و راهنمایی های مورد نیاز برای لپ تاپ دلخواهتان را خواهید یافت. قبل از هر چیز در خصوص دوستانی که در صدد خرید لپ تاپ هستند توصیه می کنم تا در انتخاب و خرید لپ تاپ بسیار دقیق بوده و عواملی چون برند سازنده، قیمت و مشخصات سخت افزاری و بسیاری موارد فنی را در نظر گرفته و سعی کنید با فردی آگاه از نزدیکان خود پیش از خرید مشورت کنید و دل خود را چندان به مشورت ها و توصیه های فروشندگان خوش ننموده و تسلیم حرفشان نگردید چون همه قرار است از لپ تاپ موجود در فروشگاهشان تعریف کنند ولی این شمائید که باید با اطلاعات کافی به خرید این ابزار حساس اقدام کنید به گونه ای که تردید ها و نگرانی های بعدی سراغ شما نیاید.

 

 

 

لپ تاپ چیست؟

 

لپ تاپ ها سیستم هایی با قابلیت حمل و نقل بالا و قیمت پایین هستند که به دلیل اهداف در نظر گرفته شده برایشان به این نام خوانده می شوند. این سیستم ها، کاربران را به سرعت و بدون هیچ زحمتی به شبکه اینترنت وصل می کنند. سایز آنها از 9/8 اینچ تا 4/18 اینچ متغیر است و اغلب قیمتی بین 300,000 تومان تا حدود 3,000,000 تومان دارند.

 

 

منظور از لپ تاپ های ارزان (اقتصادی) چیست؟

 

همانطور که از نام آنها پیداست، این لپ تاپ ها، مدل هایی هستند که با هدف جذب خریداران کم بودجه طراحی شده اند و برای کسانیکه نیاز دارند با پرداخت هزینه کم یک کامپیوتر ابتدایی داشته باشند مناسب است. به تعریف ما، لپ تاپ های با قیمت کمتر از 1،000،000 تومان در این دسته قرار می گیرند. اما شما می توانید در حدود قیمت 800،000 تومان تا 900،000 تومان هم گزینه های خوبی را برای انتخاب پیدا کنید.

 

 

لپ تاپ های چند منظوره کدامند؟

 

لپ تاپ های چند منظوره حیطه جذاب صنعت تولید لپ تاپ هستند. این گروه شامل مدل های باریک و سبک با صفحه نمایش های 3/13 اینچ تا 14 اینچ و دستگاههای قابل حمل "مئین استریم" با صفحه نمایش هایی با ماکزیمم سایز 4/15 اینچ هستند.

 

 

لپ تاپ های تجاری کدامند؟

 

لپ تاپ های تجاری در واقع مدل های باریک و سبک یا "مئین استریم" هستند که شامل ویژگیهای امنیت، اتصال و دوام مناسب برای یک کاربر حرفه ای می باشد. لپ تاپ های مناسب برای استفاده در ادارات تمامی خصوصیات ذکر شده به علاوه ویژگی قابلیت اداره و یک پلت فرم پایدار را دارا می باشند بنابراین تصویر سیستم عامل این دستگاهها که اینک ارائه شده است با دستگاههایی که برای 6 تا 9 آینده سفارش داده شده اند همخوانی خواهد داشت.

 

 

لپ تاپ های "اولترا پروتیبل" کدامند؟

 

لپ تاپ های باریک تر و سبک تر از لپ تاپ های باریک و سبک به نام "اولترا پروتیبل" خوانده می شوند و دستگاههایی هستند که کمتر از 1.81کیلوگرم وزن دارند اما عملکرد یک PC را ارائه می دهد. در این دستگاه ها صفحه نمایش کوچکتر، صفحه کلید فشرده تر و پردازشگر معمولاً کم قدرت تر از یک لپ تاپ معمولی می باشد.

 

 

لپ تاپ های جایگزین کامپیوترهای خانگی کدامند؟

 

این دستگاهها، لپ تاپ هایی با صفحه نمایش 17 اینچی یا حتی بزرگتر هستند. با اینکه چند سال پیش قرار دادن پانلی با این اندازه در یک بدنه قابل حمل و نقل غیر قابل تصور بود اما امروزه این دستگاهها کاملاً عادی به حساب می آیند و حتی برخی لپ تاپ ها صفحه نمایش های "ال سی دی" با ابعاد 19 یا 20 اینچ دارند. با توجه به اینکه صفحه نمایش مرکز عطف این لپ تاپ ها هستند، اغلب این دستگاهها روی ویژگیهای ویدئویی، مولتی مدیا و انجام بازی تمرکز دارند.

 

 

لپ تاپ های ویژه بازی کدامند؟

 

یک لپ تاپ ویژه بازی، عملکرد سه بعدی کارت گرافیک را در اولویت قرار می دهد. این مساله منجر به استفاده از یک یا دو کارت گرافیکی قدرتمند و یک پردازشگر عالی به علاوه زیر مجموعه های پر سرعت حافظه و هارد درایو می شود. وجود یک "ال سی دی" بزرگ با زمان پاسخ سریع و عملکرد خوب سیاه و سفید یک الزام است و سیستم صدای خوب هم یک مزیت به حساب می آید.

 

 

کامپیوتر های شخصی تبلت کدامند؟

 

کامپیوترهای تبلت در واقع تطبیق پذیرترین دستگاههای موجود در بین لپ تاپ ها هستند. صفحه نمایش آنها به ورودی های ایجاد شده توسط یک انگشت یا قلم سوزنی واکنش نشان می دهد و به شما اجازه وارد کردن نوشته ها و طرح ها را بدون واسطه می دهد. وزن سبک و دوام باتری طولانی، آنها را تبدیل به همراهان خوبی می کند.

 

 

لپ تاپ های نیرومند کدامند؟

 

لپ تاپ های نیرومند، دستگاههایی هستند که در مقابل محدوده ای از خطرات محیطی و وضعیتی، مقاومت زیاد دارند. این لپ تاپ ها برای کار در شرایط سخت مثل کارخانه ها یا مکان های ساخت و ساز پر از غبار، محیط های خارجی گرم، سرد یا مرطوب و وسایل نقلیه در حال حرکت که آنها را در برابر شوک و لرزش قرار می دهد طراحی شده اند.

 

 

لپ تاپ های دانش آموزی به چه کسانی اختصاص دارند؟

 

لپ تاپ های دانش آموزی به خاطر دانش آموزان و محصلان کالج طراحی شده اند. این دستگاهها را هم برای انجام امور درسی و هم برای بازی می توان استفاده کرد و بنابراین به قدرت مناسب و اجزاء کافی نیاز دارند تا بتوانند آنها را به عنوان آرشیو موزیک، سیستم استریو، دی وی دی پلیر و ایستگاههای ساخت ویدئوهای یوتیوب فعال نمایند.

 

 

چگونه یک لپ تاپ مناسب انتخاب کنیم؟

 

لپ تاپ های امروزی حتی از قدرتمندترین کامپیوترهای دیروزی نیز قویتر هستند. البته سبکی و زیبایی آن ها را هم نباید نادیده گرفت و به همین دلایل است که بسیاری افراد ترجیج می دهند به جای استفاده از کامپیوتر از یک لپ تاپ استفاده کنند. اگر شما هم به فکر خرید لپ تاپ هستید به نکات زیر توجه کنید:

 

قدم 1: در مورد کامپیوتر های خانگی اطلاعات کافی داشته باشید چون این اطلاعات حتماً برای انتخاب لپ تاپ به شما کمک می کند.

 

قدم 2 : لپ تاپ را در مغازه انتخاب کرده و در صورت امکان آن را از بسته بندی خارج کنید. لپ تاپی را انتخاب کنید که مستحکم و بادوام، اما نه سنگین باشد.

 

قدم 3 : صفحه کلید آن را امتحان کنید. از آنجائیکه هرگز نمی توانید صفحه کلید یک لپ تاپ را عوض کنید باید با آن راحت باشید. آن را روی میز و روی پای خود امتحان کنید.

 

قدم 4 : بخش های جهت نمایی (مثل صفحه لمسی) را حتماً امتحان کنید چون کارکردن با برخی از آنها بسیار سخت است. شما همیشه می توانید از یک موس خارجی استفاده کنید اما به یاد داشته باشید در صورت جابجایی زیاد استفاده از قطعات خارجی چندان عاقلانه نیست.

 

قدم 5 : در مورد گرم شدن کامپیوتر همگام استفاده از آن و مقدار این گرما اطمینان حاصل کنید چون استفاده از آن روی پا به این عامل مهم بستگی دارد.

 

قدم 6: به سایز و وضوح صفحه نمایش دقت کنید. صفحه نمایش های "ال سی دی" لپ تاپ ها می توانند سایزی بین 13 تا 21 اینچ داشته باشند و وضوح آنها می تواند بین 800 در 600 پیکسل تا 1600 در 1200 پیکسل متغیر باشد. هرچه پیکسل صفحه نمایش بیشتر باشد تصاویر روی صفحه نمایش پویاتر خواهد بود. صفحه نمایش را در نورهای مختلف امتحان کنید چون صفحه نمایشی که در نور معمول اتاق بسیار عالی است ممکن است در نور بیشتر یا کمتر بسیار بد باشد.

 

قدم 7 : لپ تاپی انتخاب کنید که حداقل 2 پورت یو اس بی2، و یک پورت "فایر وایر" داشته باشد چون به وسیله این پورت ها می توانید به قطعات جانبی مثل دوربین، تلفن یا آی پاد متصل شوید.

 

قدم 8 : اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ شما به کارت وایرلس(برای اتصال بی سیم) و بلوتوث مجهز است. چرا که این روزها بسیاری از قطعات جانبی مثل موبایل ها به بلوتوث مجهزند و به این ترتیب ارتباط با آنها آسان خواهد بود.

 

قدم 9 : مطمئن شوید که لپ تاپ مورد نظر "دی وی دی برنر" (کپی کننده دی وی دی) دارد به این ترتیب می توانید به راحتی نسخه های پشتیبان از مدارک فایل های موسیقی و عکس های خود را داشته باشید

 

 

 

 

پنج گام اولیه برای راه اندازی لپ تاپ

 

 

 

 

یک لپ تاپ جدید خریده اید و از دیدن قابلیت های آن ذوق زده و خوشحالید. اما لطفاً قبل از دانلود تمام برنامه هایی که در دسترس دارید، چند دقیقه وقت بگذارید و لپ تاپ خود را راه اندازی کنید.

 

یک برنامه ضد ویروس و فایروال را روی لپ تاپ نصب کنید. تمامی تنظیمات آن را به روز کنید و یکبار لپ تاپ خود را اسکن کنید.

- هر برنامه یا درایور اضافه ای که به همراه لپ تاپ است را روی آن نصب کنید. لطفاً هر بار فقط یک برنامه یا نرم افزار نصب کنید و بعد از هر نصب سیستم را دوباره بارگذاری نمایید.

سیستم عامل را به روز کنید. اگر بیش از یک مورد به روز رسانی موجود است آنها را به ترتیب انتخاب کرده و پس از نصب هر یک سیستم را دوباره بارگذاری نمایید.

به وب سایت تولید کننده لپ تاپ مراجعه کنید و نرم افزارهای موجود برای لپ تاپ خود را چک کنید. اگر بیش از یک نرم افزار موجود است آنها را به ترتیب انتخاب کرده و پس از نصب هر یک سیستم را دوباره بارگذاری نمایید.

پس از انجام تمام کارهای فوق برنامه ها و نرم افزار های مورد نیاز خود را دانلود کنید. بارگذاری مجدد سیستم پس از هر دانلود را فراموش نکنید.

 

 

 

 

 

نه قدم برای امنیت لپ تاپ

 

 

 

 

کارکردن مناسب با لپ تاپ هم به سلامت و طول عمر لپ تاپ کمک می کند و هم به سلامت شما. پس برای امنیت بیشتر خودتان و لپ تاپ تان این 9 قدم را رعایت کنید.

 

 

1. لپ تاپ را خاموش کنید

 

برخلاف کامپیوترهای خانگی بهتر است اگر از لپ تاپ خود استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید خاموش کردن لپ تاپ هنگامیکه در حال کار با آن نیستید از گرم شدن بیش از اندازه آن جلوگیری می کند.

 

2. تنظیمات گزینه مصرف انرژی

 

تنظیم کردن گزینه مصرف انرژی از گرم شدن لپ تاپ حتی زمانیکه برای مدت کمی بلا استفاده می ماند جلوگیری می کند. شما می توانید لپ تاپ خود را به شکلی تنظیم کنید که پس از مدت زمان مشخصی کار نکردن با آن به صورت اتوماتیک صفحه نمایش و هارددرایو خاموش شوند. یک گزینه دیگر تنظیم لپ تاپ برای رفتن به حالت "استاند بای" یا "هایبرنت" است.

 

3. قبل از حمل لپ تاپ

 

قبل از آنکه لپ تاپ را در کیف مخصوص حمل قرار دهید از خاموش بودن آن اطمینان حاصل کنید اگر لپ تاپ داخل کیف روشن باشد حتی خطر ذوب شدن سخت افزار آن وجود دارد چون در داخل کیف هوا جریان ندارد نتیجه حتی ممکن است از ذوب شدن سخت افزار باشد.

 

4. تمیز کردن دریچه ها

 

قسمتی از برنامه هفتگی شما باید بررسی و تمیز کردن دریچه های هوا در لپ تاپ باشد کثیف بودن این دریچه ها باعث عدم جریان هوا می شود. به خاطر داشته باشید که هرگز چیزی را درون دریچه ها نگذارید.

 

5. چک کردن فن

 

اگر فن لپ تاپ به درستی کار نکند نتیجه داغ شدن بیش از حد لپ تاپ خواهد بود و همیشه اطلاعات موجود در برگه گارانتی و وب سایت پشتیبانی تولید کننده را چک کنید ممکن است نرم افزارهایی برای امتحان سالم بودن فن لپ تاپ موجود باشد.

 

6. به روز رسانی بایوس

 

برخی لپ تاپ ها فن را از طریق بایوس کنترل می کنند. وب سایت تولید کننده را برای به روز رسانی بایوس چک کنید. اگر خودتان نمی توانید کار به روز رسانی بایوس را انجام دهید از یک متخصص کمک بگیرید.

 

7. از سوختگی جلوگیری کنید

 

با استفاده از میز لپ تاپ یا کولر در لپ تاپ از آسیب رساندن به خودتان جلوگیری کنید یک میز مناسب باید دریچه ای مناسب برای جریان داشتن هوا بین شما و لپ تاپ داشته باشید. برخی میزهای مخصوص لپ تاپ دارای فن های اضافه برای خنک نگه داشتن لپ تاپ هستند.

 

8. از سطوح نرم استفاده نکنید

 

از هر سطح نرمی به عنوان رابط بین خود و لپ تاپ استفاده نکنید. همیشه حتماً لپ تاپ را روی یک سطح سفت قرار دهید. سطوح نرم مانع از جریان هوا و در نتیجه باعث داغ شدن دستگاه می شوند.

 

9. قطعات جانبی را جدا کنید

 

حتی اگر برای مدت زمان کوتاه از لپ تاپ خود استفاده نمی کنید تمامی قطعات جانبی را جدا کنید. چرا که این قطعات نه تنها انرژی مصرف می کنند بلکه باعث گرمای بیشتر دستگاه هم می شود. به ویژه هنگامیکه قصد قرار دادن لپ تاپ در کیف را دارید حتماً تمامی قطعات جانبی را از آن جدا کنید.

 

 

 

 

 

راه هایی برای افزایش دوام باتری

 

 

 

 

با توجه به نکات بسیار ساده ای که در ذیل آمده می توانید دوام باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید.

 

1. از روش شارژ مناسب برای لپ تاپ خود استفاده کنید. فقط از کابل شارژی استفاده کنید که هنگام خرید لپ تاپ با آن همراه بوده است و یا اگر کابل شارژ دیگری نیاز دارید حتماً آن را فقط از نمایندگی های مجاز خریداری نمایید.

 

2. هنگامیکه از باتری استفاده نمی کنید از روش مناسب نگهداری مربوط به باتری مورد نظر استفاده کنید. باتری را زیر نور مستقیم قرار ندهید و در ضمن آن را در دمایی با حرارت بالا نیز نگذارید.

 

3. از برنامه مدیریت انرژی لپ تاپ استفاده کنید. هنگامیکه برنامه مذکور را به کار ببرید، سرعت پردازشگر متناسب با کاری که لپ تاپ انجام می دهید تنظیم می شود.

 

4. باتری هایی را بخرید که پردازشگرهای داخلی دارند مثل باتری های Li-ion

 

5. اگر قصد دارید مدت طولانی از لپ تاپ خود استفاده نکنید حتماً تمام شارژ باتری را خالی کنید.

 

 

 

استفاده از حالت "اسلیپ"

 

"اسلیپ" یکی از حالت هایی است که به کمک آن می توان سطح مصرف انرژی در لپ تاپ را کم کرد. در این حالت صفحه نمایش خاموش می شود اما قسمت های دیگر لپ تاپ روشن خواهند بود و تمامی برنامه ها هم باز باقی می مانند. اگر برنامه ای ذخیره نشده باشد و اتفاقی برای لپ تاپ رخ دهد برنامه ذخیره شده از دست خواهد رفت. هنگامی که لپ تاپ را در حالت "اسلیپ" قرار می دهید کارکردن مجدد با لپ تاپ آسان خواهد بود چون سرعت شروع کار مجدد لپ تاپ 10 برابر سریعتر از زمانی خواهد بود که لپ تاپ را روشن می کنید.

 

 

 

 

تفاوت نوت بوک با لپ تاپ؟

 

 

 

 

نوت بوک و لپ تاپ برای طبقه بندی و کلاس بندی کردن کامپیوتر های شخصی کم حجم و قابل حمل استفاده شده که نام گذاری صد درصد این دو را از هم تفکیک می کند و نوعی استاندارد ساخت هم محسوب میشود که سازنده را مجبور می کند تا در ساخت دستگاه بعد از تولید برای نام گذاری از آن استفاده کند.

 

کامپیوتر شخصی که در رده خود به شدت سبک وزن باشد و وزن آنها فراتر از 6 پاند نرود و به قدری کوچک باشد که در کیفی که برای مدارک و اسناد ساخته میشود به راحتی جا شود نوت بوک می گویند. کامپیوتر های نوت بوک از تکنولوژی های مختلفی استفاده می کنند که بتوانند دارای یک پنل باریک و کوچک و کم حجم باشند به همراه یک صفحه کوچک و کم حجم که هم وزن کمتری داشته باشد هم حجم کمتری. باتری های نوت بوک قابلیتی دارند که در هر زمانی بخواهید می توانید آنها را بیرون بیاورید و برای چند ساعتی شارژ مجدد کنید. و به کامپیوتر های شخصی و قابل حملی که بتوان آن را در محیط و محل کار جای داد و به راحتی جابجا کرد و وزن آن از 6 پاند بیشتر باشد و دیسپلی آن هم کلفت تر و بزرگتر باشد و در تولید فلت ها و پنل ها اندازه اهمیت زیادی نداشته باشد لپ تاپ می گویند. ناگفته نماند که لپ تاپ ها ساخته شده اند تا جایگزین PC ها بشوند و بروی میز خانه ها بیایند. ولی بطور کلی از این موضوعات که بگذریم فعلا در بازار ایران به کامپیوتر پرتابل هم بنام نوت بوک و هم لپ تاپ اطلاق می شود. بطوریکه لفظ لپ تاپ بیشتر جا افتاده و معمولا به نوت بوک، لپ تاپ میگویند.

 

 

ده نکته برای صرفه جویی و بهبود زمان شارژ باتری لپ تاپ

 

 

 

 

کاربران لپ تاپ از اهمیت حیاتی باتری و صرفه جویی در مصرف انرژی به خصوص مواقعی که به کابل برق دسترسی ندارند به خوبی آگاهند. کاربرانی که مجبورند مدام لپ تاپ خود را با خود حمل و در محل های مختلف استفاده کنند، به خوبی می دانند که عملکرد کلی سیستم بستگی زیادی به قدرت و شارژ ذخیره باتری دارد. هر چه باتری، مدت زمان شارژ بیشتری در اختیار کاربر قرار دهد، بیشتر می توان از رایانه همراه استفاده کرده و از امکانات جانبی آن مانند وای-فای بهره برد. اما برای اینکه عمر شارژ باتری را دراز کنیم، باید به خوبی از انرژی ذخیره شده آن مراقبت کنیم. دستورالعمل هایی وجود دارند که، اگر به خوبی آن را به کار ببندیم در بهبود عملکرد باتری کمک و در اختیار گذاشتن شارژ برای مدتی طولانی تر بسیار موثر است. در ادامه با ۱۰ مورد از مهمترین نکات در این زمینه آشنا می شویم:

 

 

1. اگر به جریان برق دسترسی دارید تا می توانید از کابل استفاده کنید

 

ساده ترین راه پیش رو! اگر نزدیک محل لپ تاپ پریز جریان برق مستقیم در دسترس است و قصد جابجایی رایانه را هم ندارید، به جای باتری، لپ تاپ را با آداپتورش به برق بزنید و از آن استفاده کنید. اگر به عنوان مثال پشت میز، روی مبل یا تخت نشسته و خلاصه نزدیک به پریز برق هستید، بهتر است شارژر را به برق مستقیم زده و رایانه خود را با این منبع انرژی استفاده کنید. دلیلش ساده است. زمانی که برق مستقیم در دسترس باشد، شارژ باتری لپ تاپ اصلا استفاده نمی شود. استفاده از لپ تاپ، بیشتر با برق شهری موجب صرفه جویی در شارژ و افزایش عمر کلی باتری می گردد.

 

 

2. لپ تاپ را خنک نگهدارید

 

منافذ ورودی هوا به فن پردازنده را باز و بدون هیچ مانع خارجی حفظ کنید. اگر منافذ ورودی هوا در زیر بدنه لپ تاپ ها هستند مطمئن شوید به وسیله ای ارتفاع سطح زیری را از روی سطحی که لپ تاپ قرار داده شده افزایش دهید. این کار سبب افزایش جریان هوا در زیر بدنه شده و کمک می کند که گرما به خوبی از منافذ خارج شده و هوای تازه در دسترس بیشتری به فن رسیده و عملکرد خنک کنندگی بهبود یابد. به یاد داشته باشید که دمای بالای قطعات سبب می شود فن وادار به چرخش سریعتر شده که این امر نیز انرژی بیشتری از باتری طلب می کند و باتری زودتر تخلیه می شود.

 

 

3. سرعت پردازنده را کنترل کنید

 

اگر لپ تاپ شما با استفاده از باتری در حال اجرا است، می توانید سرعت پردازنده را کنترل یا به حداقل برسانید تا مصرف باتری کمتر شود. برای این کار :

 

کنترل پنل را باز کرده > به "پاور آپشن" رفته و پروفایل های "بالانس" یا "پاور سیو" را انتخاب کنید که سبب می شود پردازنده با حداقل سرعت پردازشی خود عمل کند

 

 

 

 

این بهترین روش صرفه جویی در باتری است به خصوص اگر در حال کار بر روی تنها یک نرم افزار مثل مایکروسافت آفیس هستید یا فقط دارید تایپ میکنید و یا یک فیلم تماشا می کنید. همچنین می توانید یک پروفایل سفارشی برای تنظیمات نیرو ایجاد کنید برای این منظور روی

"change plan settings"

در کنار برنامه های از پیش تعیین شده تنظیم نیرو کلیک کنید.

 

 

4. حافظه رم بیشتری به رایانه خود اضافه کنید

 

آیا می دانید مقدار کم حافظه رم  سبب می شود پردازنده یک حافظه مجازی در داخل دیسک سخت ایجاد کند؟ در نتیجه دسترسی به فایل از طریق هارد دیسک نیاز به مصرف بیشتر باتری می گردد. حافظه رم بیشتر نه تنها سرعت متوسط انتقال اطلاعات به پردازنده را افزایش میدهد (افزایش سرعت رایانه)، بلکه به دلیلی که در بالا ذکر شد سبب کمتر مصرف شدن انرژی باتری و در نتیجه افزایش مدت زمان شارژ در دسترس باتری برای لپ تاپ می گردد.

 

 

5. از حالت هایبرنت استفاده کنید

 

بسیاری از کاربران دوست دارند هنگامی که برای مدتی از رایانه خود استفاده نمی کنند سیستم را روی حالت استندبای (آماده به کار) یا "اسلیپ" تنظیم کرده و فرضشان بر این است که سیستم در حالت آماده به کار خیلی زود قابل استفاده است. اما در حالت آماده به کار سخت افزارهای سیستم هنوز روشن بوده و طبیعی است انرژی از باتری می گیرند. به نظر می رسد سیستم در خواب است اما در واقع چنین نیست. این در حالیست که اگر رایانه همراه را با باتری راه اندازی کرده باشید، در این مواقع حالت "هایبرنت" (خواب زمستانی) بسیار مفید است. هایبرنت کردن کمی متفاوت از بردن رایانه به حالت استندبای است چون در حالت هایبرنت همه سخت افزارهای سیستم به طور کامل خاموش شده اما برنامه های باز در سیستم عامل همچنان باز باقی می مانند، داده ها در حافظه و فایل های باز حفظ شده و دفعه بعد که لپ تاپ را روشن می کنید به همان حالتی که کامپیوتر را هایبرنت کردید به سرعت و بدون منتظر لود شدن سیستم عامل بر می گردید. بنابراین به جای استفاده از حالت آماده به کار سعی کنید هنگام استفاده از باتری، حالت هایبرنت را از منوی "شات دان" انتخاب کنید.

 

 

6. روشنایی صفحه نمایش را کم کنید

 

نمایشگر ال سی دی و دیسک سخت دو بخش از پر مصرف ترین اجزای نوت بوک در استفاده از باتری هستند. خاموش کردن صفحه نمایش، زمانی که برای مدتی با لپ تاپ کار ندارید، موجب صرفه جویی بسیاری در نیروی باتری می شود. به طور مشابه کاهش روشنایی آن نیز موجب صرفه جویی خوبی در مقدار شارژ باتری می گردد. همواره در همه لپ تاپ ها، کلید های میانبری وجود دارد که برای کنترل مستقیم روشنایی صفحه نمایش روی صفحه کلید مشخص شده اند. از این کلید های ترکیبی (معمولا ترکیب کلید "اف ان" به علاوه یکی از کلید های اف1 تا اف12 که علامت خورشید دارد) برای کم کردن روشنایی نمایشگر استفاده کنید.

 

 

7. سخت افزار داخلی بلااستفاده را غیرفعال کنید

 

علاوه بر هارد دیسک درون هر لپ تاپی اجزای سخت افزاری داخلی وجود دارند که قادرند مقدار زیادی از انرژی باتری را مصرف کنند. از آن جمله می توان به وای-فای و بلوتوث اشاره کرد که اغلب مورد غفلت قرار گرفته و به دلیل روشن بودن همواره در حال جستجو برای شبکه های فعال اطراف می باشند. پس هنگامی که قصد استفاده از آنها را ندارید، آنها را از گزینه ها خاموش کرده یا به طور مستقیم از دکمه های میانبر در برخی از نوت بوک ها برای خاموش/روشن کردن این امکانات استفاده کنید.

 

 

8. دستگاه های جانبی خارجی را جدا کنید

 

دستگاه های خارجی متصل به لپ تاپ از طریق درگاه یواس بی، مانند فلش دیسک ها، صفحه کلید خارجی، ماوس و غیره بزرگترین منابع خارجی هستند که از باتری انرژی می گیرند. اگر وقتی که از باتری استفاده می شود، نیازی به آنها ندارید، کافیست آنها را از لپ تاپ جدا کنید تا شاهد افزایش چشمگیر در زمان آماده به کار لپ تاپ را مشاهده کنید.

 

 

9. وظایف برنامه ریزی شده را غیرفعال کنید

 

بسیاری از برنامه های کاربردی به طور پیش فرض به گونه ای تنظیم شده اند که در حالتی که سیستم پردازشی ندارد و اصطلاحا در حالت "آیدل" (بیکاری) هست فعال شده و شروع به اجرا می کنند. در موقع نصب این نرم افزارها برخی از آنها فعال بودن این ویژگی را به کاربر اعلام می کنند یا عنوان مثال می گویند هر از چندگاهی برنامه به روز رسانی (آنلاین) را برای بررسی نسخه های جدید اجرا می کند. برای غیرفعال کردن این وظایف برنامه ریزی شده در لپ تاپ خود به زمانبندی وظایف (تاسک اسکجولر) رفته و اگر قصد استفاده از سیستم با باتری را دارید برای صرفه جویی در مصرف باتری وظایف را غیرفعال کنید.

 

 

10. برنامه های باز که بلااستفاده اند را ببندید

 

این یکی از بارز ترین نکات است. نرم افزار های در حال اجرا در پس زمینه استفاده از پردازنده را افزایش می دهند. هر چه پردازنده بیشتر کار کند، باتری بیشتر مصرف خواهد شد. پس تسکبار ویندوز را برای دیدن برنامه های در حال اجرا بررسی کرده و همه آنهایی را که مورد نیازتان نمی باشد را ببندید. در کل سعی کنید زمان استفاده از باتری حتی المقدور از کارهایی که نیاز به قدرت پردازشی و توان بالا دارند مانند چند وظیفگی و انجام بازی های سنگین اجتناب کنید.

 

راهنمایی های 10گانه بالا را می توانید به راحتی گسترش داده و با بکار بستن آنها سبب بهبود عمر باتری نوت بوک خود شوید. این توصیه ها را به کار بندید تا مطمئنا شاهد یک افزایش بزرگ در مدت زمان آماده به کار لپ تاپ خود به دلیل شارژ بیشتر باتری شوید.

 

 

 

 

Hibernate و Standby

 

 

 

 

Hibernate

 

هایبرنت یکی ار راههای کم کردن انرژی لپ تاپ است. هنگامیکه از حالت هایبرنت استفاده می کنید تمامی اطلاعات به شکل فشرده روی هارد داریو ذخیره می شود و هنگامیکه از روی حالت هایبرنت شروع به کار با لپ تاپ خود می کنید می توانید به سرعت با ابزار ها و برنامه هایی که باز گذاشته بودید شروع به کار نمایید.

 

هایبرنت بهترین حالتی است که می توانید وقتی بیش از چند دقیقه از لپ تاپ دور هستید مصرف انرژی باتری لپ تاپ را کاهش دهید. می توانید وقتی چند ساعت از لپ تاپ خود دور هستید یا حتی تمام شب لپ تاپ خود را در حالت هایبرنت قرار دهید.

 

 

Standby

 

استندبای یکی از حالت های خاموش کردن لپ تاپ است در این حالت به جای خاموش کل سیستم، فقط مونیتور، قطعات داخلی مثل درایوهای نوری و هارد درایو خاموش هستند و انرژی هنوز در "رم" موجود است و بنابراین برنامه و ابزارهای باز در "رم" ذخیره شده اند.

 

هنگامیکه از روی حالت "استندبای" شروع به کار با لپ تاپ خود می کنید، شروع به کار مجدد به سرعت امکان پذیر است و تنها چند ثانیه طول می کشد. "استندبای" بهترین حالتی است که می توانید وقتی برای مدت کوتاهی از لپ تاپ دور هستید مصرف انرژی باتری را کاهش دهید مثلاً وقتی برای صرف ناهار از لپ تاپ دور می شوید.

 

 

 

 

هشت نکته برای استفاده از لپ تاپ در هوای سرد

 

 

 

 

1. لپ تاپ های قدرتمند

 

اگر می توانید هزینه بیشتر از حد معمول پرداخت کنید به شما پیشنهاد می کنیم لپ تاپ قدرتمند بخرید تا از عملکرد آن در هوای سرد مطمئن باشید. این گروه از لپ تاپ ها برای کار در شرایط سخت طراحی و ساخته شده اند. اغلب لپ تاپ های قدرتمند مطابق با استانداردهای

MIL-STD-810F

آزمایش می شوند.

 

 

2. محل مناسب

 

هرگز لپ تاپ خود را هر چند در حفاظ یا کیف مناسب باشد در هوای سرد در محل نامناسب مثل صندوق عقب اتومبیل قرار ندهید. هوای بسیار سرد می تواند باعث یخ بستن لپ تاپ و از دست رفتن کامل اطلاعات داخل آن شود.

 

 

3. اجازه دهید لپ تاپ گرم شود

 

وقتی لپ تاپ را از هوای سرد به هوای گرم انتقال می دهید قبل از روشن کردن آن اجازه دهید اجزاء داخلی دستگاه گرم شود و پس از آن لپ تاپ را روشن کنید.

 

 

4. روش های نامناسب گرم کردن

 

از وسائل گرم کننده معمولی برای گرم کردن لپ تاپ استفاده نکنید. استفاده از اینگونه وسایل ممکن است باعث گرم شدن قسمت های حساس دستگاه شود و یا حتی قسمتهایی از قطعات داخلی به دلیل استفاده از وسایل نامناسب ذوب شود.

 

 

5. گرم کننده های لپ تاپ

 

گرم کننده های مخصوصی برای گرم کردن لپ تاپ طراحی و تولید شده اند که استفاده از آنها را پیشنهاد می کنیم. استفاده از این گرم کننده ها به دلیل این که قبلاً آزمایش شده اند کاملاً مطمئن است.

 

 

6. حفاظت از نمایشگر

 

از هیچ وسیله گرمایی برای گرم کردن نمایشگر لپ تاپ استفاده نکنید. اجازه دهید در اثر گذشت زمان و تاثیر دما، نمایشگر به خودی خود گرم شود. اگر احتمال یخ زدگی نمایشگر وجود دارد دستگاه را به هیچ عنوان روشن نکنید.

 

 

7. دستگاه را تا می توانید در هوای سرد قرار ندهید

 

تا آنجا که امکان دارد مستقیماً دستگاه را در معرض هوای سرد قرار ندهید. حفاظت از لپ تاپ در برابر نمناکی یا خیسی حاصل از برف یکی از موارد بسیار بسیار مهم است.

 

 

8. تنظیمات انرژی دستگاه را تغییر دهید

 

با عوض کردن تنظیمات انرژی لپ تاپ از حالت "پاور سیو" می توانید تا زمانیکه لپ تاپ روشن است آن را گرم نگه دارید. به جای اینکه هارد درایو را کاملاً خاموش کنید آن را در حالت چرخش نگه دارید. هرچقدر زمان کار کردن لپ تاپ بیشتر طول بکشد از گرم ماندن آن بیشتر مطمئن خواهید بود.

 

 

 

هشت نکته برای استفاده از لپ تاپ در هوای گرم

 

 

 

 

1. محدوده دمای امن

 

اغلب لپ تاپ ها در محدوده 10 تا 35 درجه سانتیگراد به راحتی کار می کنند. به یاد داشته باشید که اگر لپ تاپ را از هوای گرم به جای خنک تر منتقل می کنید قبل از کارکردن با لپ تاپ باید صبر کنید تا قطعات داخلی خنک شوند. عکس همین مساله نیز صادق است.

 

 

2. اتومبیل گرم

 

همانطور که انسان یا حیوان را داخل یک اتومبیل در هوای گرم رها نمی کنید نباید لپ تاپ و یا سایر وسایل الکتریکی مشابه را در هوای گرم داخل اتومبیل رها کنید. انجام چنین کاری به طور حتم به لپ تاپ شما صدمه می زند چون گرمای زیاد برای اجزاء داخلی و خارجی لپ تاپ اصلاً مناسب نیست.

 

 

3. نور مستقیم خورشید

 

هرگز لپ تاپ خود را زیر اشعه مستقیم خورشید قرار ندهید حتی اگر دستگاه خاموش است اگر مجبورید در هوای آفتابی از لپ تاپ خود استفاده کنید به نکات زیر توجه کنید.

• از صفحه لمسی غیر براق استفاده کنید که انعکاس اشعه خورشید در آن کمتر باشد.

• از نورگیر لپ تاپ کمک بگیرید تا از تابش مستقیم خورشید به نمایشگر لپ تاپ جلوگیری شود.

 

 

4. رطوبت

 

رطوبت هوا در واقع میزان نمناکی هواست. محدوده امن رطوبت که لپ تاپ در این شرایط به راحتی کار می کند %10 تا %18 است. رطوبت بیش از میزان معمول باعث صدمه به قطعات داخلی می شود و مطمئناً شما تا مدتها متوجه این صدمات نخواهید بود.

 

 

5. بیرون بردن لپ تاپ

 

اگر از لپ تاپ خود در محیط باز و در دمای بالا استفاده می کنید حتماً از هارد درایو خارجی برای ذخیره اطلاعات استفاده کنید به این ترتیب ریسک از دست دادن اطلاعات را کاهش می دهید.

 

 

6. پیش بینی وضع هوا

 

اغلب در هوای گرم احتمال بروز طوفان یا منقلب شدن ناگهانی هوا زیاد است حتماً تجهیزات لازم برای چنین مواقعی را به همراه داشته باشید محافظ برق و باتری خارجی اضافه برای اطمینان از ادامه کار دستگاه در مواقع ضروری مثال هایی از این تجهیزات هستند.

 

 

7. لپ تاپ را خنک نگه دارید

 

از پایه لپ تاپ برای خنک شدن بهتر و سریعتر لپ تاپ استفاده کنید. این پایه ها در رنگ ها و مدل های مختلف در بازار موجودند. پایه هایی هم وجود دارند که دارای فن هستند و به راحتی لپ تاپ شما را خنک می کنند.

 

 

8. از کیف مناسب استفاده کنید

 

استفاده از کیف مناسب با اندازه درست برای جابجایی لپ تاپ به حفاظت آن در برابر گرما، رطوبت و نور مستقیم خورشید کمک میکند.

 

 

 

 

تمیز کردن لپ تاپ

 

 

 

 

تمیز کردن مدوام لپ تاپ کار آسانی است و باعث جلوگیری از بروز بسیاری از مشکلات می شود. قبل از اقدام برای این کار حتماً دفترچه راهنمای استفاده از لپ تاپ را مطالعه کنید. اغلب تولیدکنندگان لپ تاپ پیشنهاد می دهند که سالی یکبار لپ تاپ خود را تمیز کنید اما انجام مکرر آن هم هیچ ضرری ندارد. برای تمیز کردن لپ تاپ از موارد تمیز کننده قوی یا موارد حاوی آمونیاک استفاده نکنید. اما برای تمیز کردن لپ تاپ به موارد زیر نیاز دارید.

 

 

• هوای فشرده (به صورت قوطی اسپری)

• پنبه

• مواد شوینده بی ضرر نظیر آب یا الکل ایزوپروپیل

• پارچه نرم مثل پارچه های پنبه ای

 

 

 

پنج قسمت مهم در لپ تاپ هست که باید آن را تمیز کنید. بدنه خارجی، دریچه های هوا، پورت ها، صفحه نمایش و صفحه کلید.

 

بدنه خارجی

 

• برای تمیز کردن این قسمت از پارچه پنبه ای نرم مثل یک تی شرت نخی قدیمی استفاده کنید.

• پارچه های خشن یا زبر را به کار نبرید.

• از مواد شوینده قوی استفاده نکنید.

• هرگز مواد شوینده ضعیف مثل آب یا الکل را مستقیماً به بدنه نپاشد بلکه حتماً پارچه را به موارد آغشته کنید.

 

 

دریچه های هوا

 

• اسپری هوای فشرده را برای تمیز کردن این قسمت به کار ببرید.

• اسپری را به دریچه ها نزدیک نکنید چون در این صورت هوای فشرده به صورت مایع به دریچه ها پاشیده می شود.

• برای نگه داشتن فن ها در جای مناسب از پنبه استفاده کنید.

• مراقب باشید که اسپری کردن هوا روی فن ها باعث چرخیدن آن ها شود.

 

 

پورت ها

 

• پس از تمیز کردن دریچه های هوا به تمیز کردن پورت ها بپردازید.

• از پنبه برای تمیز کردن گرد و خاک و اضافات روی پورت ها استفاده کنید.

• در این مورد می توانید از اسپری هوا هم کمک بگیرید.

• بسیار مراقب باشید که استفاده از اسپری هوا باعث نشود گرد و خاک به داخل پورت ها نفوذ کند.

 

 

نمایشگر

 

• قبل از تمیز کردن صفحه نمایش حتماً لپ تاپ را خاموش کنید تا دید بهتری داشته باشید.

• همیشه از پارچه های بسیار نرم مثل پارچه های پنبه ای استفاده کنید.

• هرگز از دستمال کاغذی برای انجام این کار استفاده نکنید.

• می توانید از پاک کننده های مخصوص مونیتور که به صورت اسپری یا دستمال های مرطوب عرضه می شود استفاده کنید.

• هرگز مواد تمیز کننده را مستقیماً به صفحه نمایش نزنید بلکه پارچه را به مواد تمیز کننده آغشته نمایید.

• می توانید با ترکیب آب و الکل ایزوپروپیل ماده تمیز کننده مناسب را خودتان تهیه کنید.

• آب و الکل را به صورت مساوی ترکیب کنید.

 

 

صفحه کلید

 

• برای تمیز نگه داشتن صفحه کلید هر گونه مواد غذایی و آشامیدنی را از صفحه کلید دور نگه دارید.

• حتی اگر انگشت شما به این مواد آغشته باشد، آلودگی را به صفحه کلید منتقل می کنید.

• از هوای فشرده می توانید برای تمیز کردن صفحه کلید استفاده کنید.

• دفترچه راهنمای کاربر به شما نشان می دهد که آیا می توانید صفحه کلید را از دستگاه جدا کنید یا خیر؟

• اگر صفحه کلید را از جای خود خارج کردید مراقب باشید که حتماً آن را به درستی در جای خود قرار دهید.

• از پنبه برای تمیز کردن خود کلیدها و اطراف آنها استفاده کنید.

 

 

 

 

اگر لپ‌تاپ‌ خیس شد چه کنیم ؟

 

 

 

 

برای كاربران لپ‌تاپ جلوگیری از اتفاقاتی مانند برگشتن ظرف آب، چای یا سایر مایعات روی لپ‌تاپ تقریبا سخت است، زیرا لپ‌تاپ‌ها به دلیل خاصیت حمل و نقل آسانی كه دارند بیشتر در معرض این اتفاق یا آسیب‌های محیطی قرار می‌گیرند. پس اگر بر حسب اتفاق یك فنجان چای یا لیوانی نوشیدنی روی لپ‌تاپ شما ریخت به نكات زیر توجه كنید.

 

1. بلافاصله سیم لپ‌تاپ را از برق کشیده و باتری آن ‌را خارج کنید.

 

2. تمامی کابل‌ها و اتصالات را از لپ‌تاپ جدا كنید. سپس لپ‌تاپ را سر و ته کنید و آنقدر به این حالت نگهدارید تا همه مایعی که داخل آن شده، خارج شود.

 

3. مراقب باشید که مایعات به ال‌سی‌دی نرسد و هیچ تماسی با صفحه نمایش لپ‌تاپ پیدا نکند. به هر حال اگر مایعی را روی صفحه نمایش دیدید بدون فوت وقت آن ‌را با یک حوله خشک کنید.

 

4. بسته به ابزارهایی که در اختیار دارید و مهارت‌های فنی که از قبل آموخته‌اید، سعی کنید تا جایی كه امكان دارد، تمام قطعات آن ‌را از هم جدا کنید. پیچ‌های تمام قطعات خارجی را باز کنید و پوسته پلاستیکی آن ‌را برداشته تا به مدار ‌الکترونیکی داخل آن دسترسی پیدا کنید. شاید بتوانید پا را از این هم فراتر گذاشته، همه قطعات آن‌را از هم جدا کرده و آنها را درست و حسابی خشک کنید.

 

5. هنگام انجام این كارها، تا جایی پیش بروید که به اشکال برنخورید و به زحمت و دردسر نیافتید. می‌توانید پس از این به نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌های مجاز لپ‌تاپ مراجعه کنید، اما مطمئن باشید، همان اقدامات اولیه شما نیز به اندازه کافی در نجات لپ‌تاپ‌تان مؤثر بوده است.

 

6. توجه داشته باشید که عمل شستشوی بردهای الکترونیکی داخلی لپ‌تاپ به‌وسیله مایعات و اسپری‌های مخصوص مدارهای الکترونیکی را فراموش نکنید. این کار در مورد آب آسانتر بوده و در مورد نوشیدنی‌های دیگر که خاصیت رسانایی بیشتری دارند و دارای جرم و حالت چسبندگی هستند، به‌مراتب مشکل‌تر است. در این موارد، حتما یک دستکش لاستیکی دست‌تان كنید و یک حوله را کاملا آغشته به مایعات تمیزکننده مدار الکترونیکی کرده و همه قطعات و بردهای داخلی را به این وسیله تمیز کنید.

 

7. لپ‌تاپ را به حالت پشت و رو قرار داده و برای چند روز در یک اتاق گرم و خشک رها کنید. هر چه این زمان طولانی‌تر باشد برای قطعات لپ‌تاپ بهتر است. از به‌کار بردن سشوار برای تسریع در امر خشک شدن اجتناب کنید.

 

8. در این مرحله؛ قطعات خشک شده لپ‌تاپ را سر هم کنید و پیچ‌های آن ‌را ببندید. اگر لپ‌تاپ‌تان روشن نشد به احتمال قوی دیسک سخت آن هنوز کار می‌کند. آن‌ را خارج کرده و به یک رایانه دیگر متصل کرده و دیتای درون آن ‌را بازیافت کنید.

 

منبع : گروه پرشین استار


+ نوشته شده در  Fri 7 Jan 2011ساعت 15:45  توسط دریا دل | 

ابزارهای آنلاین برای ساختن پس زمینه یا بک گراند

 

همه ی طراحان وب و گرافیست ها اهمیت پس زمینه یا بک گراند را در طراحی های خود به خوبی می دانند به همین دلیل در زیر به معرفی چند سایت مفید در این زمینه می پردازیم:

 

 

۱- Pattern Cooler

در این سایت به راحتی و تنها با چند کلیک می توانید تغییرات دلخواه خود را بر روی الگوهایی که از قبل آماده شده اند انجام دهید.

 

 

 

 

ورود به سایت Pattern Cooler

http://www.patterncooler.com/

 

2- Stripe Mania :

ساختن خطوط یا نوارهای رنگی راه راه یکی از نیازهای هر طراح است، این سایت با امکانات گسترده ی خود سعی در رفع این نیاز طراحان دارد.

 

 

 

 

ورود به سایت Stripe Mania

http://www.stripemania.com/

 

3- Dotted Background Generator :

ساختن پس زمینه هایی که شامل نقطه های مختلف از لحاظ رنگ و اندازه هستند نیازی است که این سایت رفع می کند.

 

 

 

 

ورود به سایت Dotted Background Generator

http://www.pixelknete.de/dotter/

 

4- Tartan Maker :

در طراحی های جدید گرافیست ها گاهی نیاز دارند که طرحی مشابه پارچه های چهار خانه یا تارتان را طراحی کنند؛ این سایت این نیاز گرافیست ها را به آسانی رفع می کند.

 

 

 

 

ورود به سایت Tartan Maker

http://www.tartanmaker.com/

 

5-  Striped Backgrounds :

کار این سایت ساختن پس زمینه های راه راه با استفاده از رنگ های مختلف است.

 

 

 

 

ورود به سایت Striped Backgrounds

http://stripedbgs.com/

 

6- BgPatterns :

گاهی وقت ها الگوهای کوچک با هم ترکیب می شوند و پس زمینه ی زیبایی را تشکیل می دهند، درست مثل بعضی پس زمینه های خود ویندوز. این سایت این الگوهای آماده را در اختیار شما قرار می دهد و شما متناسب با سلیقه ی خود آن ها را تغییر می دهید.

 

 

 

 

ورود به سایت BgPatterns

http://bgpatterns.com/

 

7- Stripe Generator :

یک سایت دیگر برای ساختن نوارهای رنگی راه راه البته با امکانات بیشتر و گسترده تر.

 

 

 

 

ورود به سایت Stripe Generator

http://www.stripegenerator.com/

 

8- Colour Lovers :

یک سایت دیگر در زمینه ی الگوهای رایگان؛ فقط کافیست الگوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و شروع به تغییرات دلخواه خود کنید.

 

 

 

 

ورود به سایت ColourLovers

http://www.colourlovers.com/patterns/add

 

9- Bgmaker :

این سایت یک فضای ۱۲ در ۱۲ پیکسلی را در اختیار شما قرار می دهد تا شما طرح دلخواه خود را روی آن پیاده کنید، طرح کوچک شما در یک پس زمینه به ابعاد بزرگ به صورت متوالی تکرار می شود.

 

 

 

 

ورود به سایت Bgmaker

http://bgmaker.ventdaval.com/

 

Favicon Generators

FavIcon نماد یا آیکون کوچکی است که در قسمت نوار آدرس(address bar) مرورگر ظاهر می شود. هر سایتی سعی می کند favicon متفاوتی داشته باشد. برای ساختن این آیکون به نرم افزارهای مخصوص به خود نیاز دارید اما ما در این بخش به شما سایت هایی معرفی می کنیم که کار شما برای ساختن favicon را راحت می کنند.

 

 

۱۰- Favicon :

یکی از سایت ها برای ساخت FavIcon این سایت است که امکانات خوبی در اختیار شما قرار می دهد، نکته ی جالب اینست که این سایت برای ساخت لوگوی خود از سایت Logo Creator استفاده کرده! در این سایت می توانید FavIcon خود را طراحی کنید.

 

 

 

 

ورود به سایت Favicon

http://www.favicon.cc/

 

11- Web Script Lab Favicon Generator :

این سایت هم مثل سایت قبلی در زمینه ی ساختن FavIcon فعالیت می کند با این تفاوت که قابلیت تبدیل تصاویر به FavIcon را هم دارد.

 

 

 

 

ورود به سایت Web Script Lab Favicon Generator

http://www.webscriptlab.com/favicongenerator.php

 

12- HTML-kit Favicon :

این سایت هم مخصوص تبدیل تصاویر به FavIcon است، البته امکانات دیگری هم در اختیار شما قرار می دهد مثل تغییر آیکون، امتحان کردن آیکون، ثبت آیکون و سایت در گالری و … .

 

 

 

 

ورود به سایت HTML-kit Favicon

http://www.html-kit.com/favicon/

 

ابزارهای آنلاین مخصوص رنگ

یکی از مهم ترین اجزای یک طراحی برای طراحان و گرافیست ها رنگی است که انتخاب می کنند، برای انتخاب رنگ و پیدا کردن کد رنگ معمولاً طراحان با مشکلاتی مواجه می شوند اما ما در زیر سایت هایی به شما معرفی می کنیم این مشکل را حل می کند.

 

 

۱۳- Color Combination Tester :

یک سایت جالب و کارآمد برای انتخاب رنگ ها و به دست آوردن کد رنگ های مختلف که به شما امکان می دهد در یک صفحه چندین رنگ انتخاب کنید.

 

 

 

 

ورود به سایت Color Combination Tester

http://www.colorcombos.com/combotester.html

 

14- Color Mixers :

این سایت قابلیت ترکیب رنگ ها و استفاده از رنگ های مختلف را در اختیار شما قرار می دهد، تنها کافیست نوارهای مربوط به سه رنگ اصلی را جا به جا کنید.

 

 

 

 

ورود به سایت Color Mixers

http://colormixers.com/

 

15- Color Palette Creator :

با استفاده از این سایت هم شما قادر هستید تا رنگ های دلخواه خود را انتخاب کنید و آن ها را به ترتیب غلظت طبقه بندی کنید.

 

 

 

 

ورود به سایتColor Palette Creator

http://slayeroffice.com/tools/color_palette/


+ نوشته شده در  Tue 14 Dec 2010ساعت 13:54  توسط دریا دل | 
 

 

افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز ویستا و 7 با انجام یک تنظیم ساده
Montag, 25. Oktober 2010 um 18:42

 

یکی از مشکلات شایع در سیستم‏های تحت ویندوز، کند بودن سرعت بالا آمدن و راه‏اندازی آن است. به طوری که پس از روشن کردن سیستم، زمان زیادی صرف ورود به ویندوز و بارگذاری کامل صفحه دسکتاپ می‏شود. این موضوع در کامپیوترهای قدیمی و سیستم‏هایی که دارای نرم‏افزارهای نصب شده زیادی هستند بیشتر به چشم می‏خورد. بسیاری از کاربران برای حل این مشکل از طریق تنظیمات

msconfig

به خالی کردن برنامه‏های اجرا شده در

Startup

میپردازند. این راه مفید است اما همواره نمی‏تواند کافی باشد. در صورتی که از ویندوز ویستا یا 7 استفاده می‏کنید و با این مشکل روبرو هستید، بایستی بدانید در این دو ویندوز قابلیتی به نام

Windows Boot Performance Diagnostics

نفهته است که بسیاری از کاربران از آن بی‏خبرند. با فعال نمودن این ابزار، ویندوز به طور اتوماتیک موانعی که باعث کاهش سرعت بالا آمدن ویندوز می‏شود را به طور اتوماتیک تشخیص داده و آنها را رفع می‏کند. در این ترفند قصد داریم به معرفی این قابلیت مفید بپردازیم

 

 

برای این کار:

ابتدا در منوی

Start

عبارت

gpedit.msc

را وارد کرده و

Enter

بزنید.در پنجره

Local Group Policy Editor

از پنل سمت چپ مسیر زیر را طی کنید:

 

Computer Configuration > Administrative Templates > System > Troubleshooting and Diagnostics > Windows Boot Performance Diagnostics

 

 

اکنون از قسمت سمت راست پنجره، بر روی

Configure Scenario Execution level

دوبار کلیک کنید.در پنجره جدید، گزینه

Enabled

را انتخاب نمایید. همچنین اطمینان پیدا کنید در قسمت

Scenario Execution Level

گزینه

Detection, Troubleshooting and Resolution

در حالت انتخاب باشد.اکنون بر روی دکمه

OK

کلیک کنید.حال ویندوز را یکبار

Restart

نمایید.اکنون

Windows Boot Performance Diagnostics

فعال بوده و به تشخیص و حل مشکلاتی که باعث کندی بالا آمدن ویندوز می‏شود می‏پردازد

 

دقت نمایید برای این که

Windows Boot Performance Diagnostics

به درستی کار کند، بایستی سرویس

(Diagnostic Policy Service (DPS

 

در محیط ویندوز فعال باشد. برای اطمینان این قضیه:

در منوی

Start

عبارت

Services

را تایپ کرده و

Enter

بزنید.در پنجره باز شده

Diagnostic Policy Service

را یافته و اطمینان پیدا کنید وضعیت

(Status)

آن بر روی

Started

قرار گرفته است

 

+ نوشته شده در  Tue 26 Oct 2010ساعت 3:58  توسط دریا دل | 

 

 

 

در صورتی که شما نیز از ویندوز اکس پی غیر‏اصل استفاده می‏کنید حتماً با مشکلات و دردسرهای عدم قانونی بودن آن آشنا هستید. عدم امکان به‏روزرسانی ویندوز از سایت مایکروسافت از جمله این مشکلات است. حال فرض کنید ویندوز اکس پی را از طریق برنامه‏های جانبی یا به عنوان مثال این ترفند فعال و قانونی کرده‏اید. اکنون اگر اقدام به نصب یک ویندوز اکس پی جدید بر روی سیستم خود کنید مجدد باید زحمت فعال‏سازی را بکشید. به خصوص اگر زود به زود ویندوز خود را تعویض می‏کنید این مشکل بسیار آزاردهنده‏تر خواهد بود. هم اکنون قصد داریم ترفندی کاربردی را برای شما بازگو کنیم که با بهره گیری از آن می‏توانید در صورتی که یکبار ویندوز اکس پی خود را فعال و قانونی کنید، دیگر نیازی به فعال‏سازی مجدد ویندوز در صورت نصب ویندوز جدید نخواهد بود.

 

برای این کار:ابتدا اطمینان پیدا کنید ویندوزی که در حال حاضر از آن استفاده می‏کنید قانونی یا فعال شده است.همان‏طور که ذکر شد برای این کار می‏توانید از این ترفند استفاده کنید:

 

http://www.tarfandestan.com/1385/03/04/act...windows-xp.html

 

اکنون از طریق

My Computer

به درایوی که ویندوز اکس پی در آن نصب است بروید.سپس به پوشه

Windows\System32

مراجعه کنید.فایل

wpa.dbl

را یافته و آن را با راست‏کلیک و انتخاب گزینه

Copy،

کپی نموده و در یک درایو دیگر یا یک فلش دیسک یا یک حافظه خارجی

Paste

نمایید تا از آن یک فایل پشتیبان داشته باشید.کار با ویندوز قدیمی که

Active

هم بود به پایان رسیده است.حال فرض کنید اقدام به تعویض ویندوز نموده‏اید و یک ویندوز اکس پی جدید نصب کرده‏اید.طبعاً  این ویندوز جدید دیگر قانونی نیست.به جای طی کردن عملیات پردردسر فعال سازی ویندوز این چنین عمل کنید:ابتدا دقت کنید در مرحله آخر نصب ویندوز اکس پی، به هنگام رسیدن به مرحله

Ready to activate Windows

گزینه

No

را انتخاب کنید تا از این مرحله عبور کنید.پس کامل شدن نصب ویندوز، سیستم را

Restart

کنید.پس از روشن شدن سیستم کلید

F8

را چندین بار بزنید تا وارد صفحه

Advanced Boot Options

بشوید.با استفاده از کلیدهای جهت‏دار کیبورد گزینه

Safe Mode

را انتخاب کنید و

Enter

بزنید.خواهید دید که ویندوز در حالت

Safe Mode

بالا خواهد آمد.پس از ورود به محیط ویندوز در این حالت، کافی است فایل

wpa.dbl

را که از ویندوز قبلی در محلی

Copy

کرده بودید را مجدداً

Copy

نموده و در پوشه

Windows\System32

در درایوی که ویندوز در آن نصب است

Paste

کنید و با انتخاب دکمه

Yes

آن ار جایگزین نمایید.کار تمام است.

 

سیستم را

Restart

نموده و در حالت طبیعی ویندوز را اجرا کنید.خواهید دید که ویندوز شما به طور کامل

Active

شده است.

 

نکته‏ای که در اینجا وجود دارد این است که فایل

wpa.dbl

فقط و فقط روی سیستم خود شما کاربرد دارد. یعنی اگر این فایل را بر روی سیستم دیگری کپی کنید و بخواهید ویندوز سیستم دیگر را به این صورت فعال کنید ناموفق خواهید بود. این فایل تحت حفاظت

Hardware Fingerprint

(اثر انگشت سخت افزاری) می‏باشد

 

منبع : ترفندستان


+ نوشته شده در  Sun 24 Oct 2010ساعت 6:42  توسط دریا دل | 
حذف کردن فایل های Thumbs.Db


حتما شما هم فایل هایی با نام
Thumbs.Db
را در میان فایلها و فولدرهای خود دیده اید و همچنین دید که بعد از حذف این فایلها آنها دوبار ظاهر میشوند و حالتی مزاحم دارند ؟ فایلهای
Thumbs.Db
مربوط به سیستم ویندوز هستند و .اما این فایلها چیستند وظیفه این فایلها ذخیره اطلاعات مربوط به حالت نمایشی
Thumbnail
است و به نوعی یک حافظه موقت یا
Cache
جهت ثبت اطلاعات تصاویر
Thumbnail
تلقی میشود. خاصیت این فایل ها نیز اینگونه است که اگر آنها را به شکل دستی پاک کنید به طور اتوماتیک مجدد در همان محل ساخته میشوند. . اما ممکن است شما اصلأ از حالت نمایش
Thumbnail
برای مشاهده تصاویرتان در محیط ویندوز استفاده نکنید یا علاقه ای به وجود این فایلها و پر شدن بی مورد فضای هارد نداشته باشید و از اینرو ممکن است بدنبال این باشید که چگونه از شر این فایلهای مزاحم خلاص شوید.


اما نگران نباشید در اینجا ترفندی به شما یاد خواهیم داد تا بتوانید این فایلها را بطور دائمی حذف نمائید:

شما میتوانید این فایلها را به دو طریق از بین ببریالبته پنهان کنیدد:

1- از طریق تنظیمان ویندوز به شرح زیر:


My Computer
را باز کنید.


از منوی
Tools
وارد
Folder Options
شوید.


سپس به تب
View
رفته و تیک گزینه
Do Not Cache Thumbnails
را بردارید و
OK
کنید.


اکنون میتوانید به شکل دستی این فایل ها را
Delete
کنید، با این اطمینان که دیگر فایل جدید با عنوان
Thumbs.Db
تولید نمیشود.


2- از بین بردن این فایلها از طریق رجیستری ویندوز:


همچنین شما میتوانید از طریق رجیستری ویندوز نیز اقدام کنید ؛برای اینکار:


از منوی
Start
وارد
Run
شده و عبارت
Regedit
را وارد کرده و
Enter
بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.


حال به مسیر زیر بروید:


HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersion ExplorerAdvanced


از قسمت دیگر پنجره، بر روی
DisableThumbnailCache
دوباره کلیک کرده و در قسمت
Value
مقدار آن را به 1 تغییر دهید و OK کنید.


اگر
DisableThumbnailCache
در این محل وجود ندارد، در فضای خالی راست کلیک کرده و
New > DWORD
را انتخاب کنید. نام آن را
DisableThumbnailCache
قرار داده و مرحله بالا را اجرا کنید.


در پایان کار باید سیستم خود را ری استارت کنیم تا تغییرات اعمال شود

ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
+ نوشته شده در  Fri 22 Oct 2010ساعت 8:38  توسط دریا دل | 

 

GodMode

سایت
CNET
یک قابلیت جدید در ویندوزویستا و 7 را معرفی کرد که تا پیش از این پنهان بود. این امکان جدید که اصطلاحا
"GodMode"
نامگذاری شده است بخصوص برای استفاده کاربران حرفه ای بسیار مناسب خواهد بود. با فعال نمودن این ترفند شما قادر خواهید بود تمامی تنظیمات اساسی ویندوز را در یک فولدر به صورت کلاسیک مشاهده نموده و سپس آنها را تغییر دهید. اما روش فعال ساختن این ترفند به صورت زیر است:

1- در ویندوز 7و ویستا  یک فولدر جدید
(new folder)
ایجاد نمایید.

2- سپس نام این فولدر را دقیقا به عبارت زیر تغییر دهید

   {GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C


بدین ترتیب شما
"GodMode"
را فعال ساخته اید و در پوشه ایجاد شده تمامی تنظیمات مدیریت ویندوز را در اختیار خواهید داشت

 

سالنامه سلامت

+ نوشته شده در  Mon 11 Oct 2010ساعت 23:55  توسط دریا دل | 

  تقدیم به نادر  عزیز 

مشکل همیشگی  ویستا و ویندوز ۷

بعد از نوشتن  کلمه regedit در Ausführen  به registry کامپیوتر دسترسی پیدا می کنی و

 کافی است در قسمت جستجو suchen  مقادیر  Lowfilters  و  Upperfilters  را پیدا

کرده و پس از پیدا شدن جمله های مقادیر مذکور در ستون سمت راست پنجره registry تمام

جمله هائی که در آن Lowfilters  و Upperfilters وجود دارد را پاک  löchen کرده و

یکبار  neustarten .

تذکر :

- ابتدا مقادیری که به ازای  Lowfilters فیلتر پیدا شده را پاک کرده و پس از یک neustarten

  کامپیوتر را جهت مشاهده داریو سی یا دی وی دی کنترل می کنیم و در صورتیکه هنوز درایو

 مذکور قابل رویت نباشد  همین کار را برای یافت و پاک کردن مقادیر Upperfilters انجام  

می دهیم.


ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
+ نوشته شده در  Thu 13 May 2010ساعت 12:11  توسط دریا دل | 
  نرم افزار های کمکی زیر به زبان آلمانی هستند و برای دریافت آنها می بایست درادامه مطلب  مراجعه کرده و بر روی تصاویر مربوطه کلیک کنید.


  * ـ مرور گر اینترنتی اکسپلورر 8 بتا 2  Internet Explorer 8 Beta 2  * ـ مرورگر اینترنتی فایر فکس رژن 3.0.5  ---   Firefox 3.0.5

* ـ  مرورگراینترنتی گوگل کروم   Google Chrome    * ـ ویندوز مدیا پلیر11--   Windows Media Player 11* ـ  برنامه کمکی Adobe Reder 9 به منظور  مشاهده و خواندن فایلهای PDF
 * ـ رآل پلی یر 11 گلد  --- Real Player 11 Gold

                                                          

این لینک دان لود تیون آپ ۲۰۰۹ برای داش روبی ( نیکلاس) . داش نیکلاس  روی عکس زیر کلیک کن .شماره سریالش رو خودم بهت می دم
                                                             


این هم   Team Viewer    برای داداش گلم آرتین از زولینگن
                                                   

ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
+ نوشته شده در  Thu 29 Jan 2009ساعت 13:6  توسط دریا دل | 
 

برای دوستان گل : رویا و حمید از :    Nettetal     ، محمدرضا از:    Duisburg      ، محمد و مسعود از :  Limburg   سالار از :     Niederberechen  بردیا از :   Eschhöfen        امید از :      Enerich      بهنام از :  Bad Camberg    و ماکان از ونکوور  و........ 

 

1 - نرم افزار بهینه ساز  TuneUp Utilities 2008  که خودم از سال 2004  استفاده می کنم و این ورزیون غیر کارهائی از قبیل برطرف کردن مشکلات برنامه ها ، رجیستری ، نظارت بر سیستم  و سی پی یو ، پاک کردن رد پاهای اینترنتی و......... کار مرتب کردن فست پلاته یا هارد را هم با انجام کمترین کلیک و صرف کمترین زمان  انجام میدهد  و......... این برنامه در دو ورزیون DE  و   EN  برای دریافت وجود دارد  که به مدت یک ماه  فعال هست و سریال نمره آن فقط از طریق یاهو مسنجر فرستاده    می شود ...........   ادامه مطلب


ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
+ نوشته شده در  Tue 15 Jan 2008ساعت 21:46  توسط دریا دل | 

Teaser-Bild

CCleaner

Hilfsprogramme | Löschprogramme
Anzahl Downloads: 147.310
 


Avira AntiVir PersonalEdition Classic

Avira AntiVir PersonalEdition Classic

Sicherheit und Datenschutz | Virenschutz/ Anti-Virus
Anzahl Downloads: 119.884
 


Teaser-Bild

Ad-Aware 2007

Sicherheit und Datenschutz | Spionage-Schutz (Anti-Spyware)
Anzahl Downloads: 85.633
 


Teaser-Bild

Google Earth

Hobby und Freizeit | Routenplaner & Karten
Anzahl Downloads: 80.161
 


Kaspersky Anti-Virus

Sicherheit und Datenschutz | Virenschutz/ Anti-Virus
Anzahl Downloads: 58.830
 


Teaser-Bild

Phonostar Player

Audio | Internet-Radio, Podcast & TV
Anzahl Downloads: 50.563
 


Teaser-Bild

Adobe Reader

Büro | PDF
Anzahl Downloads: 49.312
 


WinSweep – Kostenlose Spezial-Version

Sicherheit und Datenschutz | Anonymisierungs-Programme
Anzahl Downloads: 41.692
 

دوستان گل برای دریافتبرنامه و اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمائید

ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
+ نوشته شده در  Mon 19 Nov 2007ساعت 20:3  توسط دریا دل | 

 

Basisschutz als Merkzettel

*((این قسمت را حتما بخوانید و حتما سری به منبع مذکور در پائین بزنید))*

Basisschutz als Merkzettel

منبع

************************************

برای استفاده از حداکثر ظرفیت Arbeitsspeicher  ابتدا بر Arbeitsplatz کلیک راست کرده و گزینه Eigenschaften را انتخاب کرده و پس از باز شدن پنجره مربوطه از بین امکانات موجود گزینه Erweitert را انتخاب میکنیم  سپس در قسمت مربوط به Systemleistung بر دکمه  Einstellungen کلیک کرده و دوباره گزینه Erweitert را انتخاب میکنیم و در قسمت مربوط به  Virtueller Arbeitsspeicher بر دکمه Ändern کلیک کرده و پس انتخاب Laufwerk مربوطه ، بر دایره خالی سمت راست گزینه Keine Auslegerungdatei کلیک کرده وبا کلیک بر دکمه های  Festlegen  و Ok کار را به خاتمه می رسانیم که معمولا با استارت مجدد که توسط کامپیوتر شما در خواست می شود تغییر مذکور حاصل می گردد .

                                                                                                بقول ترکها : !!!! viel Spass

 -------------------------------------------------------------------------------------------

Orbit Downloader

این نرم افزار جدیدترین نرم افزار در نوع خودش هست که برای دان لود و یا دریافت هرچه سریعتر مورد خواسته شد از اینتر نت و یا unterladen هست که به عبارتی میتوان آنرا Schneller Datenssauger گفت و  قابل نصب بر تمامی سیستمهای ویندوز حتی ویستا میباشد و با مرورگرهای اینترنتی بسیاری سازگاری داشته و قابلیت دان لود و دریافت ویدئو های آماتوری Amateur-Videos از سایت معروف YouTube.com را داشته وحتی قابلیت تنظیم زمان دریافت مورد خواسته شده را هم دارد از جمله ویژگیهای این نرم افزار قابلیت تغییر زبان آن میباشد حجم این نرم افزار ۱.۹۹ مگا بایت هست و در زیر میتوان آنرا دریافت کرد .

In order to use Orbit downloader, you must have one of the following operating systems and browsers installed on your computer:

 • 64 MB of RAM
 • 6 MB of free disk space
 • Microsoft WindowsNT /2000 /XP /2003 /Vista
 • SupportieInternet Explorer 5.0 and above, firefoxFireFox 1.5 and above [includefirefox3FireFox3(Gran Paradiso)], operaOpera, maxthonMaxthon and netscapeNetscape


  --------------------------------------------------------------------------------------------

  طبق قراری که امروز با آقا اشکان گل گذاشتم این نرم افزار را برای دریافت او و سایر دوستانی که مایلند با یک نرم افزار خوب ۱۱ مگابایتی تمام گوشه کنار کامپیوتر را ترتمیز کنند و آشغالهای حاصله از وبگردی که موجب کاهش سرعت کامپیوتر میشوند را با چند کلیک و سریع تمیز کنند و از طرف دیگر معایب اجرائی را هم همزمان برطرف کنند و...... البته نسل قدیمی این نرم افزار معرف حضور دوستان هست و توضیح بیشتری احتیاج ندارد. با کلیک بر عکس زیر آنرا دریافت کنید . این نرم افزار برای ویستا نیست! در ضمن نام مصرف کننده و شماره سریال و..... را هم بنا به درخواست برای شما فرستاده می شود چون این نرم افزار فول ورژن نیست !

   

   ورژن آلمانی

   

   ورژن اینگلیسی

   منبع  ۱  و ۲  

  ******************************

   برای محمد عزیز از Duisburg - Homberg

 • Arcor Online-Butler

 •  نرم افزار جدید برای کابران آرکور

 • Surfen mit Arcor-Internet wurde gerade noch komfortabler:

  Der Arcor Online-Butler möchte Ihnen das Surfen im Internet so einfach wie möglich machen.
  Nachdem der Arcor Online-Butler einmal konfiguriert ist, können Sie sofort loslegen.
  Ihr Arcor Online-Butler kann am besten sofort bei Ihnen anfangen? Prima, die nötige Software gibt's gleich hier  
  Download Arcor-Online Butler 5.006<---- محل دریافت نرم افزار باتلر 

 • Installer 3.2 MB, Windows 98 SE, ME,, XP und Vista  

 • + نوشته شده در  Mon 24 Sep 2007ساعت 20:56  توسط دریا دل | 

  سیستم عامل ویندوز ایکس پی همواره از طریق اینترنت سعی به برقراری ارتباط با کمپانی سازنده این محصول یعنی ماکروزفت میکند ولی در دریافتهای پستی  یا ترافیکها پستی مربوط به این سیستم معلوم نیست که دقیقا چه چیزهائی رد و بدل شده و اینکه از طریق این ورودی -خروجی  چه اتفاقهای دیگر صورت میپذیرد چون این سیستم غیر قابل دید و کنترل هست.
  XP-ANTISPY v3.96-2یک برنامه عالی برای  متوقف کردن و بستن این حفره  جاسوسی خطرناک است . حجم این برنامه کم و دریافت آن بسهولت امکان پذیر هست زبان برنامه متاسفانه فقط المانی میباشد .

   تنظیمات مربوطه ین نرم افزار در قسمت " ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی "  در عکسهای مربوط به محیط برنامه آورده شده .


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Thu 27 Jul 2006ساعت 19:47  توسط دریا دل | 

  برنامه ای با حجم کم  حدود 1.4 مگا بایت به زبانهای  اینگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیائی و چینی به منظور زیبا کردن فولدر یا Ordner  ، با قابلیت انتخاب رنگ برای فولدر یا Ordner ها .با یک راست کلیک بر فولدر یا Ordner ها میتوانیم رنگ دلخواه را برای آنها انتخاب کنیم .

  <---- دریافت برنامه

   


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Thu 20 Jul 2006ساعت 10:3  توسط دریا دل | 
  دنياي اينترنت و رايانه و فعاليت هاي درون آن مي تواند براي بسياري از خانواده ها نگران كننده باشد و آنها مايل باشند تا اين فعاليت هاي نامحدود در دنياي مجازي را بنا به روش تربيتي خود محدود نمايند . حال چگونه؟ آيا در دنياي پرمشغله ي امروز چنين نظرات دقيق و لحظه به لحظه اي براي همگان امكان پذير خواهد بود ؟windows.blogfa

  Family Cyber Alert محصولي قدرتمند از شركت InfoWorks Technology نرم افزاري عالي در امر نظرات, كنترل والدين و فيلترينگ مي باشد كه تمامي ابزارهاي لازمه براي كنترل فعاليت هاي داخل سيستم و درون محيط اينترنت را يك جا به شما ارائه مي كند . بنابراين با وجود چنين نرم افزار قدرتمندي ديگر نگران خطرات احتمالي اين دنياي مجازي نخواهيد بود !

  اين نرم افزار فيلترينگ براي ما چه كارهاي انجام مي دهد ؟

  Family Cyber Alert قادر به

  ضبط تمامي نامه هاو ايميل هاي رد و بدل شده با سيستم .

  ضبط تمامي چت هاي اينترنتي فرزندان و يا كارمندان اداره شما .

  ضبط تمامي وب سايت هاي مشاهده شده ي سيستم .

  ضبط تمامي نرم افزارهاي اجرا شده و كارشده در سيستم .

  ضبط تمامي فايل هاي اجرا شده از فرمت هاي مختلف .

  ضبط تمامي كليد هاي تايپ شده در سيستم .

  ضبط و عكس برداري از تصاوير مونيتور با كيفيت بالا براي شما .

  ذخيره ي زمان و جزييات هنگام ثبت وقايع .

  و فعاليت هاي مشابه جاسوسي مي باشد .

  علاوه بر اين ها عمليات ضبط و نظارت قابليت

  Forward كردن اتوماتيك Email هاي دريافتي به ايميل شما .

  مسدود كردن و محدود كردن ايميل ها و نرم افزار هاي چت اينترنتي .

  محدود كدن وب سايت ها و بازي هاي اينترنتي و خانگي و اعلام خطر به شما هنگام استفاده از نرم افزاي خاص تعيين شده .

  شناسايي خود كار كلمات كليدي تعيين شده و اعلام خطر آنها به شما .

  گزارش اطلاعات به گونه تميز و كامل .

  انجام همزمان تمامي قابليت ها

  www.windows.blogfa.com دانلود كنيد نسخه ي 3.4 را با حجم 2.9 مگابايت

   دریافت شماره سریال فقط از طریق PM  یاهو مسنجر با امکانی که در وبلاگ وجود دارد , ممکن است !

  + نوشته شده در  Tue 18 Jul 2006ساعت 20:28  توسط دریا دل | 
   

  Internet-Spuren beseitigen und System-Reinigung beim Computer-Start

  یک نرم افزار  خوب و مجانی با حجم کم وکار آئی بالا برای تمیز کردن گوشه و زوایائی از محیط های مختلف کامپیوتر  بخصوص رد های باقی مانده ناشی از وب گردی های شما و بالا رفتن سرعت کامپیوتر . از طرف دیگر به سهولت با وجود انتخابهای متعدد و قابلیت  داشتن انتخابهای دلخواه شما میتوانید و مصد مورد نظر خود دسترسی داشته باشید . دوستی از دوسلدرف دنبال این برنامه بود . امیدوارم که نوشداروی بعد از مرگ سهراب نباشد !

  حجم برنامه : ۲۴۵ کیلو بایت  زبان برنامه آلمانی و قابل نصب بر همه ی بتریب سیستمها Betriebssystem  و مجانی !

   <------ برای دریافت برنامه بر  عکس آیکون  مربوطه کلیک کنید.

   


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Wed 12 Jul 2006ساعت 18:8  توسط دریا دل | 

   

  Kaspersky Personal Security Suite

  یک آنتی ویروس خوب و مجانی البته بعد از ثبت یا رگیستیرن . در مقایسه ای که در مجلات کامپیوتری مثل Computer Bild  و PC Magazin شده اولین آنتی ویروسی هست که بسرعت آپ دیتهای مربوطه براش قابل دسترسی و دریافت می باشد در زمان تقریبی سه ساعت و بیست دقیقه  با قابلیت و قدرت بالا و کاربرد بسیار آسان . حجم این آنتی ویروس 24.22 مگا بایت هست و به زبانهای مختلفی برای دریافت وجود دارد .

  Version 1.2.66  Deutsch

  دریافت از لینکهای ۸ سرور زیر 

  ks1.2.66_securitysuitede.exe - 24,22 MB

  ks1.2.66_securitysuitede.exe - 24,22 MB

  ks1.2.66_securitysuitede.exe - 24,22 MB

  ks1.2.66_securitysuitede.exe - 24,22 MB

  ks1.2.66_securitysuitede.exe - 24,22 MB

  ks1.2.66_securitysuitede.exe - 24,22 MB

  ks1.2.66_securitysuitede.exe - 24,22 MB

  ks1.2.66_securitysuitede.exe - 24,22 MB

   

   


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Tue 11 Jul 2006ساعت 17:34  توسط دریا دل | 
   

   مديريت زمان، با تقويم فارسي ياهو مسنجر !

   

  تقويم فارسي ياهو مسنجر چيست ؟


     تقويم(
  Calendar)، يكي از امكانات جالب و جذاب در ياهو مسنجر است و كاربردهايي فراواني دارد، ولي به علت ميلادي بودن آن، كمتر مورد توجه فارسي زبانان عزيز قرار مي گيرد.
   
  تقويم فارسي ياهو مسنجر، اين امكان را به شما مي‌دهد تا بتوانيد با استفاده از آن به برنامه ريزي روزانه خود پرداخته و زمان خود را مديريت نماييد.

  برنامه‌ريزي روزانه يكي از روشهاي آشكار موفقيت است، اين امر به سادگي با استفاده از تقويم فارسي ياهو مسنجر براي شما ميسر خواهد شد.

   

    پس از دريافت فايل Farhoo.exe براي نصب تقويم فارسي، آن را اجرا نماييد. براي اضافه نمودن تقويم فارسي به ياهو مسنجر خود مطابق دستور العمل، عمل نماييد.

  Download  Farhoo.exe (380kb)  |  Download Zip File (80kb)

   

  .

   

   

   1) قدم اول : دريافت نرم افزار
   ابتدا تقويم فارسي ياهو مسنجر را دانلود نماييد.

  2) قدم دوم : نصب نرم افزار
  پس از دريافت نرم افزار فايل
  Farhoo.exe را اجرا نماييد، و مطابق دستور العمل تقويم فارسي را به ياهو مسنجر خود اضافه كنيد.

   3) قدم سوم : ثبت نام و استفاده
  پس از آنكه تقويم فارسي را به ياهو مسنجر خود اضافه نموديد، در سيستم ثبت نام كنيد و از امكانات آن بهره مند شويد.

  راهنماي استفاده

   

  فارهو، ابزارهاي فارسي در ياهو را در اختيار شما قرار خواهد داد.


   

   

   
  + نوشته شده در  Mon 19 Jun 2006ساعت 19:54  توسط دریا دل | 
  X-FONTER v5.5
   یک نرم افزار خوب برای درست کردن تصاویری از فونتها و یا حروف الفبا البته با ترکیب کاری تصاویر این نرم افزار و نرم افزار های انیمیشنی ( انیمیک )میتوانیم تصاویر متحرک با فرمتهای GIF ,  SWF  درست کنیم

   

  محل دریافت این نرم افزار


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Sat 3 Jun 2006ساعت 23:21  توسط دریا دل | 
  براي بالا بردن امنيت در سيستم شما راه هاي زيادي وجود داريد ، يکي از اين راه مسدود کردن دسترسي به رجيستري ويندوز است ، زيرا با استفاده از رجيستري شخص ميتوانيد به بسياري از اطلاعات محرمانه سيستم دسترسي پيدا کند. با بهره گيري از اين ترفند ميتوانيد دسترسي به رجيستري ويندوزتان را قطع کنيد و هر زمان که خواستيد دوباره آن را فعال کنيد. اين ترفند ميتواند بسيار مناسب حال صاحبان کافي نت ها باشد که از دست کاربراني که به سيستم آنها آسيب ميرساند عاصي شده اند!

  بدين منظور:
  1- از منوي Start به Ausführen برويد و در Ausführen تايپ کنيد Gpedit.msc و Ok را بزنيد.
  2- در پنجره ظاهر شده مسير مقابل را دنبال کنيد :
  Benutzerkonfiguration / Administrative Vorlagen / system
  3- حال در سمت راست روي گزينه Zugriff auf Programme zum bearbeiten der Registrierung verhindern دوبار کليک کنيد.
  4- در پنجره اي که باز مي شود گزينه Aktivieret را فعال کرده übernehmen و Ok کنيد.
  5- ديگر نيازي به Gpedit.msc نيست آنرا ببنديد.
  6- حال در Ausführen تايپ کنيد regedit تا رجيستري باز شود.
  7-خواهيد ديد که با پيغامي مبني بر بسته بودن رجيستري مواجه ميشويد.
  دقت کنيد که براي آنکه بتوانيد رجيستري را دوباره اجرا کنيد مسير گفته شده را دنبال کرده و اين بار به جاي Aktiviert گزينه Nicht konfiguriert را برگزينيد

  + نوشته شده در  Sun 14 May 2006ساعت 18:5  توسط دریا دل | 
  قصد داریم که ترفندی جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتواند اوردنرهای موجود در Arbeitsplatzخود را کاملا نامرئی سازید! با بهره گیری از این ترفند میتوانید به نوعی فایلهای خود را نیز مخفی سازی کنید.

  ابتدا فایلهای خود را در یک اوردنر جدید قرار داده و بعد کلیک راست روی آن گزینه Eigenschaften را انتخاب کنید و بعد روی Anpassen کلیک کنید و در بین آیکونهای متفاوت روی فضای خالی مابین آیکونها کلیک کرده و سپس روی OK و OK کلیک کرده و بدین ترتیپ اردنر Ordnerرا مخفی میکنید.

  برای مخفی کردن نام اردنرOrdner روی آن راست کلیک کرده و گزینه Unbenennen  را انتخاب میکنید و سپس در حالیکه دکمه آلت ALT را نگهداشته اید با استفاده از دکمه های اعداد موجود در سمت راست کیبورد  یا تاستاتور عدد۰۱۶۰ را در محل نام اردنر نوشته و سپس اینتر یا آین گابه تاستهEingabe یا انتر را میزنیم و بدین ترتیب اردنر هایمان را مخفی میسازیم 

  + نوشته شده در  Sun 14 May 2006ساعت 16:42  توسط دریا دل | 

  تا حالا حتما شده که بخواید یه برنامه رو از Software موجود در Systemsteuerungحذف کنید ولی هر چی می کنید از اونجا حذف نمی شه !!!

  خوب بازم مثل همیشه باید دست به دامن ریجستری ویندوز بشید تا بتونید برنامه رو از لیست موجود در Software حذف کنید .

  برای اینکار رو Start کلیک کنید و آیکون Ausführen رو انتخاب کنید و تو اون تایپ کنید Regedit و اینتر بزنید .

  پس از اینکه پنجره ی ریجستری باز شد از سمت چپ پنجره به آدرس زیر برید :

  HKEY_LOCAL_MACHINE >  SOFTWARE >  Microsoft >  Windows >  CurrentVersion >  Uninstall

  برنامه های موجود در لیست Softwareدر پوشه ی Uninstall موجود هستند که هر برنامه خودش یه پوشه داره . برای حذف هر برنامه از لیست Software باید فولدر اون برنامه رو حذف کنید .

  مثلا من می خوام برنامه ای راحذف کنم ، پس  روی Ordner آن راست کلیک می کنم و حذفشlöchen  میکنم

  + نوشته شده در  Sun 23 Apr 2006ساعت 22:58  توسط دریا دل | 
   

    AniMake 3.6

  یک انیمیتور Animator ساده با قابلیت ساخت عکس و تصویر های متحرک و اگه بین خودمون باشه !برعکس قضیه یعنی تجزیه عکسهای متحرک با فرمت GIF و .؟.؟.؟.؟ و برای آشنا کردن دوستان علاقمند و یا فرزندان خود و Spass  با درست کردن تصاویر دلخواه و ایجاد تاثیرات دلخواه مقدور بر عکسها و ......

  DOWNLOAD INFOS اطلاعات دریافت نرم افزار
  Version: مدل
  3.6
  Sprache: زبان
  Deutsch آلمانی
  Downloadzahl: تعداد دریافت شده
  24175
  Autor: نویسنده برنامه
  Betriebssystem: برای سیستمهای
  Win 98
  Win NT 4.0
  Win 2000
  Win Me
  Win 95
  Win XP
  Dateigröße: حجم برنامه
  2.3 MByte
  Kategorie: نوع نرم افزار
  Grafik & Bildbearbeitung گرافیک تصویری و کار بر تصویر
   
  Erschienen am نوشته شده در تاریخ
  30.05.2005
   
   دریافت نرم افزار:
   
   
   

  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Sat 15 Apr 2006ساعت 18:12  توسط دریا دل | 
  یک برنامه خوب برای محاسبه مالیات سالیانه اتومبیل . پس از دریافت و نصب برنامه فقط با وارد کردن شماره کلیدی یک Schlüsselnummer zu 1  , تاریخ دقیق اولین روز ثبت آتومبیل Tag der Ersrzulassung  , تعیین نوع کاتالیزاتور Schadstoffstufe , مشخص کردن بنزین یا دیزل بودن اتومبیل و دادن حجم موتور Hubraum  در محلهای مربوط  ، مالیات سالیانه اتومبیل مورد نظر در قسمت jährliche KFZ-Steuer ظاهر میشود که برای ما از تاریخ ۰۱/۰۱/۲۰۰۴ معتبر میباشد .تمامی اطلاعات فوق الذکر در کارت و یا سند اتومبیل نوشته شده است.


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Sat 8 Apr 2006ساعت 22:17  توسط دریا دل | 

   

  ADOBE READER v7.0.7

  با دریافت و نصب این نرم افزار شما قادر خواهید بود اطلاعات نوشتاری که پسوند آنها PDF می باشد را به راحتی باز کرده و بخوانید .برای دریافت بر عکس متحرک در یافت در زیر کلیک راست کرده و گزینه Ziel speichern untern  را  انتخاب کرده و آنرا دریافت نمائید.

   

   بعنوان مثال در اینجا میتوانید داستان داش آکل از مجموعه سه قطره خون کاری از صادق هدایت دریافت کنید و با استفاده از نرم افزار فوق آنرا بخوانبد.


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Wed 5 Apr 2006ساعت 20:3  توسط دریا دل | 

  Weltkugel als "bewegter" Bildschirmhintergrund

  XEARTH v1.3

  یک برنامه جالب که به شما امکان داشتن یک زمینه در تصویر مونیتور از کره زمین میده که برروی آن اسامی برخی از شهر های مهم هر قاره نوشته شده البته با امکاناتی که در نشانه این نرم افزار در نوار زیر مونیتور در کنار ساعت موجود میباشد وضعیت٬ رنگ ٬ شدت نور ٬زاویه  و......قابل تنظیم بوده و خلاصه اینکه با نصب این برنامه یک زمینه متحرک برای سیستم خود دارید که در فواصل زمانی معین تغییر میکند.

             

  مشاهده عکس این زمینه زیبا در قسمت " به زبان آلمانی"


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Sat 11 Mar 2006ساعت 16:35  توسط دریا دل | 
  نرم افزار چلیپا

     بوسیله این نرم افزار میتوان به خط نستعلیق نوشت و کار کرد با آن بسیار ساده می باشد.

   

  دریافت نرم افزار چلیپا  ---------->             

  دریافت نرم افزار چلیپا ۱.۱ -------->


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Thu 9 Mar 2006ساعت 12:53  توسط دریا دل | 

  LINGO4U DICTIONARY v1.1
  Hervorragendes Deutsch-Englisch-Wörterbuch mit Lautschrift

  یک دیکشنری  آلمانی به اینگلیسی و اینگلیسی به آلمانی با کار کرد بسیار سهل و قایلیت بالا

  عکسهائی از محیط برنامه :         ۱        ۲  

   زبان اصلی این برنامه آلمانی هست حجم برنامه ۵.۴۷ مگابایت  می باشد و این برنامه قابل اجرا بر سیستم عامل های Windows 98, Windows 2000, Windows Me, Windows XP می باشد

   

   

   


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Mon 27 Feb 2006ساعت 22:19  توسط دریا دل | 
   

  TV BROWSER v2.1
  Digitale Fernseh-Zeitschrift zum Nulltarif

  TV BROWSER v2.1

  اگر جزو کسانی هستید که برای اطلاع از برنامه های تلوزیونی هفته ٬مجله تهیه میکنید٬ میتوانید به راحتی با نصب این برنامه مجانی ٬ آسان به اطلاعات لازم در مورد نوع برنامه و زمان پخش برنامه دسترسی داشته باشید.

   

   

   

  تصاویری از محیط برنامه :

  ۱- عکس یک        ۲- عکس دو           


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Mon 27 Feb 2006ساعت 20:40  توسط دریا دل | 

  OpenOffice.org 2.0.1  مهمترین رقیب Mirosoft  office 2003  بشمار میاد  و امکانات مشترک بسیار زیاد با افیس ۲۰۰۳ دارد....با این نرم افزار میتوان نیاز مندی های نوشتاری از قبیل  Textbearbeiten کار بر متون ...اصلاح تکست ها ... نامه نگاری.. ورود و خروج .... کار با عکس در زمینه متنها... حتی  درست کردن کارت تبریک و یا مناسبتهای مختلف دیگر و..... را به خوبی انجام داد . از بزرگترین تفاوتهای بین این نرم افزار و افیس ۲۰۰۳ میتوان از مجانی بودن آن نام برد !!!!

  دریافت برنامه

  Grafiken und Animationen für Webseiten

  یک نرم افزار خوب برای درست کردن تصاویر سه بعدی و متحرک از فونتها با فرمتهای مختلف قابل استفاده در وبلاگ و وب سایتها با طرز کار بسیار راحت و افکتهای بسیار زیاد و قابلیت افزایش فونتهای کاربردی ....... برای اینکه این برنامه بصورت کامل و Voll Version کار کند احتیاج کریک هست که کریک انرا از اینجا در یافت میکنید.

  دریافت برنامه

   

   


  ادامه مطلب/Auf Deutsch/به زبان آلمانی
  + نوشته شده در  Sun 26 Feb 2006ساعت 21:26  توسط دریا دل | 

  ZONEALARM Free v6.1.737
  Kostenloser Schutz gegen Zugriffe aus dem Internet

  ZONEALARM Free v6.1.737

  این فایر وال خوب را که همتون میشناسید . در حال حاضر آخرین ورزیون مجانی آن هست که سیستم شما را از دسترسی مهاجمان اینترنتی مصون نگاه میدارد.تهاجم  و خنثی کردن آنها را به شما نشان میدهد و کار با آن بسیار ساده هست.تنظیمات آنرا هم میتوانید به دلخواه خودتان آنجام  بدهید .

   

   

  تصاویری از محیط برنامه :

  ۱- تصویر یک          ۲- تصویر دو      ۳- تصویر سه

  Zum Nulltarif bietet "ZoneAlarm" Schutz vor unerwünschten Zugriffen aus dem Internet; das Firewall-Programm will einerseits verhindern, dass jemand über das Internet auf die Festplatte Ihres Computers zugreift. Andererseits will es unerwünschte Datensendungen bereits installierter Programme unterbinden; außerdem soll es Angreifer aus dem Internet abwehren, die Ihren PC zum Absturz bringen wollen. Verschiedene Sicherheitsstufen für lokale Netzwerke und das Internet sorgen laut Hersteller für individuellen Schutz. Allerdings ist die Arbeit mit ZoneAlarm am Anfang recht mühselig, da zunächst jeder Zugriff, etwa von Ihrem Internet-Zugangsprogramm (Browser) oder von Ihrem E-Mailprogramm angemahnt wird. Da ZoneAlarm jedoch "lernfähig" ist, brauchen Sie solche Standardzugriffe nur einmal zu erlauben, und zukünftig wird der Zugriff auf Wunsch immer gewährt. Im Detail lassen sich Zugriffe für einzelne Programme exakt festlegen, etwa ob ein Programm eine Verbindung zum Internet oder im lokalen Netzwerk aufbauen darf und ob es als Server Daten aus dem Internet/Netzwerk empfangen darf. Weitere Möglichkeiten bietet etwa die Funktion "Automatic Lock" - eine Art "Panik-Schaltfläche", mit der Sie per Mausklick alle bestehenden Verbindungen unterbinden. Dies kann zum Beispiel sinnvoll sein, wenn Sie Ihren Arbeitsplatz verlassen. Außerdem sorgt das Sicherheits-System "Basic MailSafe" für den Schutz vor verdächtigen E-Mail-Anhängen mit Visual-Basic-Skripts (mit der Endung "VBS"). Diese Dateien können ohne Ihre ausdrückliche Erlaubnis nicht ausgeführt werden. Außerdem ist eine spezielle Schutzfunktion für eBay-Nutzer enthalten. Wenn sie ihr Passwort übermitteln, können sie prüfen lassen, ob die Seite seriös ist. Wenn ZoneAlarm den Eindruck hat, dass es sich um ein betrügerisches Angebot handelt, werden sie gewarnt.

  Für Anwender mit gehobenen Schutzbedürfnissen gibt es die umfangreichere Version ZoneAlarm Pro, die als 15-Tage-Testversion in dieser kostenlosen Datei enthalten ist. Die Pro-Version bietet zum Beispiel einen PopUp-Blocker, erweiterten E-Mail-Schutz sowie eine Löschfunktion für Cookies und den Zwischenspeicher

  لینک دریافت برنامه

  Download Straten

  A-SQUARED FREE
  Kostenloses Suchprogramm für Trojaner, Dialer, Würmer und Spyware

  A-SQUARED FREE

  این هم یک آنتی ویروس واقعا خوب با کار کرد و نصب ساده که کرم و اسبهای ترووائی و دانلود های آلود که از اینترنت به سیستم شما وارد شده اند بسرعت شناسائی کرده و از بین میبرد. دریافت برنامه از طریق لینکهای زیر میسر می باشد.

   Download a-squared Free von Haupt-Server
   Download a-squared Free von 1. Ersatzserver
   Download a-squared Free von 2. Ersatzserver   

  دریافت برنامه از سرور اصلی

  + نوشته شده در  Thu 23 Feb 2006ساعت 21:43  توسط دریا دل | 

  LIP.EXE 

  این برنامه کمکی از طرف ماکروسافت برای کار بران ایرانی هست که از برنامه Microsoft Office 2003 که از تولیدات خود این شرکت هست . بعد از نصب این برنامه کمکی میتوانید گزینه انتخاب و تغییر زبان به فارسی را داشته باشید.

  شرح سريع
  Microsoft Office 2003 Edition Persian Interface Pack یک واسط کاربر فارسی برای تعدادی از برنامه‌های Microsoft Office 2003 فراهم می‌‌نماید.
  جزئيات سريع
  نام پرونده:

  LIP.EXE

  نسخه: 1
  تاريخ انتشار: 6/24/2004
  زبان: فارسي
  اندازه برنامه قابل دريافت: 6.2 مگابايت
   
   
  پست الکترونيک فارسي
   
  این هم یک برنامه که میتوان بوسیله آن ائی میل ها بصورت فارسی نوشت و ارسال کرد
   
   
  File size: 2810 KB

                                               

  یک برنامه که در آن عکسهای بی نظیری از تهران قدیم می باشد

  File size: 1810 KB

  دریافت برنامه

   

   

   
    
   
  Windows Media Player 10
   
   
   
   
   
   
  Windows Real Player 10 Golden 
   
   
   
   
   
  Virenschutz-Programm

  Für Privat-Anwender kostenloses Virenschutz-Programm
  Autor/Hersteller: Alwil Software
  Sprache: deutsch
  یک آنتی ویروس خوب که خودم هم از طرفدار های اون هستم .

  Download   avast! 4 Home - German version 9.83 MB 

    Avast! Home Edition gibt sich bei der Virenerkennung keine Blöße und spürt häufig vorkommende Viren ebenso auf wie seltene Schädlinge; ein Virenwächter kontrolliert laufend, ob sich infizierte Dateien auf dem PC befinden. Pluspunkt: E-Mails, die mit Outlook oder Outlook Express abgerufen werden, prüft das Programm automatisch. Schwächen zeigt Avast! jedoch bei Hintertür-Programmen, Trojanern, schädlichen Internet-Explorer-Erweiterungen und Einwahl-Programmen (Dialern). Auf der Internet-Seite des Herstellers stehen auch Testversionen der Professional-, Server-, Linux- und PDA-Editionen zum Überspielen bereit.

   

  Windows NT/2000/XP

  PersonalEdition Classic

  این هم دان لود ورژن ۷ این آنتی ویروس که بسیار معروف هست وبطور منظم به روز میشه وکار با اون بسیار ساده هست

  دریافت برنامه از لینکهای زیر میسر می باشد:

  Version 7: Windows NT/2000/XP

  Software Download

  Download von AntiVir Personal Edition


  ~ 1 min
  ~ 1 min
  ~ 2 min
  ~ 23 min
   


  Um AntiVir Personal Edition herunterzuladen,
  klicken Sie bitte auf den Button "download starten".


  در صورتیکه احتیاج به توضیح بیشتری داریدمیتواند از لینکهای زیر استفاده کنید:

  Zusatzinformationen
  Handbuch AntiVir PersonalEdition, version 7
  AntiVir PersonalEdition Classic Produktbeschreibung
  Welche Systemvoraussetzungen muss mein PC erfüllen?
  Microsoft System-Dll`s, mfc42.dll Update (DE)

  یک آنتی ویروس خوب دیگه

     Hier können Sie sich unsere Freeware Versionen herunterladen. Diese Versionen stehen Ihnen ohne zeitliche Begrenzung kostenfrei zur Verfügung.

    Produkt Datei
    BitDefender Free Edition v7  Download
      + نوشته شده در  Fri 17 Feb 2006ساعت 10:1  توسط دریا دل | 
   

    به معرفی یکی از بهترین Optimizer  ها میپردازم که خودم یکی از TuneUp Utilities 2006برنامه ای بی نظیر که به همه توصیه میکنم دریافت و نصبش کنند !
   طرفدارن پروپا قرص این برنامه هستم .
  TuneUp Utilities 2006 یکی از بهترین برنامه ها در زمینه ی بهینه سازیه که با داشتن امکاناتی بسیار زیاد  به کارایی هر چه بیشتر کامپیوتر شما کمک میکنه .

   Schneller, komfortabler und sicherer
  Mit TuneUp Utilities 2006 machen Sie Ihr Windows in wenigen Minuten schneller, komfortabler und sicherer. Das Komplettpaket fasst alle wichtigen Aspekte der Optimierung, Konfiguration, Reinigung und Wartung Ihres Systems unter einer modernen grafischen Oberfläche zusammen.

    حجم فایل : 8.67 مگابایت 

        دریافت برنامه

   

  TuneUp Utilities 2006
  System: Windows 2000/98/ME/XP
  Sprache: Deutsch
  Größe: 8,2 MB
  Dateiname: tu2006Trial1.exe


   
   
  Geschätzte Download-Zeit:
    < 1 min
    < 1 min
    < 2 min
    < 29 min

   البته برای برنامه فوق کریک و یا شماره سریال و نام  مصرف کننده هم احتیاج هست در غیر این صورت برنامه پس از ۱۵ روز  از کار خواهد افتاد . اگر احتیاج به کریک و یا کی گن و یا سریال نمره و غیره برای این برنامه داشتید  در قسمت نظر ها مطرح نمائید یا اینکه در پائین  صفحه اصلی وبلاگ در سمت چپ روی موقیت  من در یاهو کلیک کنید و  پیام خود را بگذارید.

  ***- برای اینکه این برنامه بطور دائمی روی سیستم شما کار کنه باید به اون نام و نام شرکت و شماره سریال بدید که از طریق برنامه کدساز میتوانید به این اطلاعات هم دسترسی داشته باشید.برای دریافت این برنامه  که بصورت ZIP زیپ میباشد و کد گشایش آن  پرشیا است × روی تصویر کلید زیر کلیک کنید.

  ***- برای گشایش این نوع برنامه ها یا اطلاعاتی از این قبیل و یا عکس همین عمل یعنی فشرده سازی هر نوع اطلاعات و برنامه و... از برنامه WinRaR 3.51  استفاده کنید با این برنامه شما قادر خواهید بود برای  داده هائی که بسته بندی کرده اید کد رمز گذاشته و اطلاعات فردی خود را از انحصاری نمائید. این برنامه را میتوانید به سه زبان فارسی . اینگلیسی و آلمانی با کلیک بر علامت WinRaR دریافت نمائید.

   آلمانی De  اینگلیسی En  فارسی Fa


  + نوشته شده در  Sun 12 Feb 2006ساعت 16:32  توسط دریا دل | 
   
  برگ نخست
  پست الکترونیک
  بایگانی
  =========== =========== دریادل

  فیس بوک من =========== ===========
  دریادل
  ×××××××××××××××××××××××
  ×××××××××××××××××××××××

  همه شب در گذر خلوت پس کوچه ذهن

  سر ساعت که نه، گاهی پس و پیش

  من و اشباح کهن دفترِ تقویم حیات

  پی بازیگری نقش زمان ، ساعتها

  گرم شب بازی قایم شدنیم

  من در این بازی تکراری هرشب باید

  تا به آخر پیِ پیدا شدن روح همه گمشده ها

  تک تک ثانیه ها رابشمارم معکوس

  من از آن پشت سیه پرده ابهام سفر،

  ره باریک شب فاصله ها

  پشت انبوه نظر گاه خیال

  تک به تک خاطره ها ،

  گله از حادثه خنده تلخ

  که غم انگیز تر از قصه ادراک نبود

  شعر پر وسوسه قلب و درخت

  هوس پرسه میان چمن باغ خوشایند امید

  با سر انگشت خیال

  کوچه سبز ترو تازهِ یاران قدیم

  حسرت نقش پر از قدرت دستان وداع

  و زمینی که بر آن ماه فرود آمده بود

  و زمانی که بر آن عشق فرود آمده بود

  همه را می یابم،می بینم

  و در آغوش خیالم همه را می گیرم

  لیک یکبار دگر

  مثل جاری شدن سایه ماه

  مثل تکرار شب وصل تن شبنم و برگ

  جسم بی روح همه خاطره ها

  در ته مدفن پر پیچ زمان

  جا بجا گشته و در سایه هم می خوابند

  همه شب در گذر خلوت پس کوچه ذهن

  پس از آن همهمه ها

  پس از آسودگی خاطره ها

  بر تن کهنه درخت دل من

  حسرت خاطره ها می سوزد.


  =========== ===========
  وبلاگ کامپیوتر و ارتباطات
  واژه نامه پارسی
  پارسی را پاس بداریم !
  *****************
  برگهای پیشین
  11/22/2011 - 12/21/2011
  12/22/2010 - 1/20/2011
  11/22/2010 - 12/21/2010
  10/23/2010 - 11/21/2010
  9/23/2010 - 10/22/2010
  8/23/2010 - 9/22/2010
  4/21/2010 - 5/21/2010
  2/20/2010 - 3/20/2010
  1/21/2010 - 2/19/2010
  10/23/2009 - 11/21/2009
  9/23/2009 - 10/22/2009
  1/20/2009 - 2/18/2009
  10/22/2008 - 11/20/2008
  4/20/2008 - 5/20/2008
  2/20/2008 - 3/19/2008
  1/21/2008 - 2/19/2008
  12/22/2007 - 1/20/2008
  10/23/2007 - 11/21/2007
  9/23/2007 - 10/22/2007
  6/22/2007 - 7/22/2007
  11/22/2006 - 12/21/2006
  10/23/2006 - 11/21/2006
  9/23/2006 - 10/22/2006
  8/23/2006 - 9/22/2006
  7/23/2006 - 8/22/2006
  6/22/2006 - 7/22/2006
  5/22/2006 - 6/21/2006
  4/21/2006 - 5/21/2006
  3/21/2006 - 4/20/2006
  2/20/2006 - 3/20/2006
  1/21/2006 - 2/19/2006
  12/22/2005 - 1/20/2006
  11/22/2005 - 12/21/2005
  آرشیو موضوعی
  ویدئو Video
  فلش Flash
  یادها و خاطرات و سالگرد ها
  نرم افزارSoftware و کامپیوتر و ......
  طنز و جوک و لطائف
  شعر و نثر ادبی
  و غیره .....
  بازی ها = GAMES
  جدول تبدیل تاریخهای سالهای شمسی و میلادی
  پیوندها
  تقویم ایرانی
  وبلاگ نوکیا
  قبله نما
  مهدی محمدی دهقانی
  خودکار قرمز
  آسمونی
  مریم حیدرزاده
  دکتر حسین میرزائی
  قطعه ای برای نشنیدن
  مرکز موزیک ایرانی
  rap 5
  ســـــــــــــــــــــتار
  قصه های رنگ پریده
  مرد قبیله سوفی ها
  شمعدانی
  پیامبر کوچک
  *
  شب کولی
  دور از خانه
  پریشان گوئی های فلان بن هیچکس
  سنگ پشت
  روشنی من گل آب
  صحرا
  سفارت آلمان در تهران
  مهدی زبردست برزین
  آن سوی بی شرط
  دامغان - شهر صد دروازه
   

   PERSCHIA  Rheinland-Pfalz موزیک و تازه های آلمان و استان راین لند فالتز

  * Radio SWR1 *

  #FFFFFF
  Send PM To Admin
  *************